Strona główna » Newsy » Świat Gier Komputerowych nr 11-12, 11-12/1993

Świat Gier Komputerowych nr 11-12, 11-12/1993


Opublikowano: 12/03/2024 | Autor: Lemek

Opis ostatniego w 1993 roku numeru Świata Gier Komputerowych zawitał do Encyklopedii Pism Zapachu Papieru. Czekają na Was ciekawostki, artykuł Tomasza Kokoszczyńskiego przedstawiający osobę Davida Brabena, twórcy m.in. gry Frontier, a także obrazki z gier, spis treści, wstępniak i (rozbudowująca się z każdym kolejnym wydaniem magazynu) stopka redakcyjna.

Plakat

Numer 11-12/1993 kończy na dobre z dwumiesięcznym cyklem wydawniczym. Co prawda w historii ŚGK pojawią się jeszcze numery podwójne, ale będzie to sytuacja sporadyczna. W tym wydaniu objętość pisma pozostała na tym samym poziomie 68 stron, w tym 36 w kolorze. Jako że w pewnym sensie jest to numer świąteczny, zamieszczono plakat z choinką i wypisanymi na bombkach prawami Murphy’ego. Pojawiła się nowość, która z perspektywy czasu wydaje się oczywistością – ramka z ogólną oceną gry oraz informacją o wymaganiach i platformie sprzętowej. Rubryka „Trybuna” rozrosła się o dwie strony, na których znalazło się rozwiązanie konkursu „Moja ulubiona gra”, oraz krótki wywiad z trzema, stanowiącymi filar redakcji osobami – redaktorem naczelnym Piotrem [Naczelnikiem] Pieńkowskim, jego zastępcą Wojciechem Stawskim oraz grafikiem Krzysztofem Wirszyłło. Warto przeczytać by dowiedzieć się, który z nich preferuje inne zastosowanie komputera niż do grania w gry komputerowe 🙂

Polecam zerknąć do felietonu Gracza, który tym razem – w porównaniu do poprzednich, żartobliwych – jest całkiem poważny, gdyż odnosi się do ówczesnej sytuacji na globalnym i rodzimym poletku gier. Autor podsumował rok ’93, z jednej strony ciesząc się z dużej ilości dobrych tytułów wydanych na rynku, a z drugiej narzekając na polskie realia branży, opanowanej przez piractwo. Redakcja zadbała by nie było zbyt poważnie dołączając do czasopisma plakat oraz komiks. Temu ostatniemu daleko do twórczości Michała „Śledzia” Śledzińskiego i najtrafniej ocenił go sam Pieńkowski pisząc we wstępniaku o „żarcie rysunkowym”.

Zapraszam do przejrzenia Świata Gier Komputerowych nr 11-12/1993, bo już kolejny numer przyniesie istną rewolucję.

Świat Gier Komputerowych nr 11-12/93 – przednia okładka
Świat Gier Komputerowych nr 11-12/93 – tylna okładka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *