Strona główna » Newsy » Program TV: M.O. – Multimedialny Odlot

Program TV: M.O. – Multimedialny Odlot


Opublikowano: 22/11/2023 | Autor: Avok

W latach 90-tych emitowanych było kilka programów telewizyjnych o grach. Ukazywały się rzadko, o nieżyciowych godzinach, bez nadmuchanej reklamy. Bywało że o ich istnieniu fani dowiadywali się z łam pism growych. Na Zapachu Papieru wspominaliśmy już o Telekomputerze, Escape i Cyberii, prezentowaliśmy też materiały o Wirtualnej Grze PlayStation i Joysticku. Czas na kolejnego dinozaura.

Piotr Rubik i Monika Bral

Magazyn M.O. – Multimedialny Odlot to program telewizyjny nadawany w latach 1997-1998 na antenie Polsatu. magazyn emitowany był co dwa tygodnie w niedzielę o godz. 8:30 (w piątki były powtórki). Pomysłodawcą, producentem i współprowadzącym (wspólnie z Moniką Bral) był Piotr Rubik. Tak, ten Rubik! Okazuje się, że prócz muzyki lubi sobie pociąć w gry komputerowe i swoją pasją zaraził ludzi z telewizji. Półgodzinne odcinki zawierały zapowiedzi, przegląd gier, porady i tipsy, a także konkursy. Do dziś można znaleźć na YouTubie kilka odsłon magazynu, łącznie z pierwszą.

Oglądalność Multimedialnego Odlotu mimo wczesnej pory była niezła i wynosiła 4-5 mln widzów. W jednym z odcinków gościli redaktorzy Secret ServiceKrzysztof [Banan] Papliński i Łukasz [Joseph] Bura, którzy przy okazji udziału w programie przeprowadzili wywiad z jego twórcami. Zapraszam do przeczytania tej rozmowy w dziale Ciekawe artykuły, dowiecie się z niej m.in. ile ludzi było zaangażowanych w projekt, jaką techniką realizowano program, ile kosztował odcinek i co w trakcie nagrywania dawało wszystkim w kość. Fajna wspominka. Wywiad ukazał się w Secret Service nr 7-8/1997 (48).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *