Strona główna » Redaktorzy/autorzy » Konrad Olszewski, [CSL]

Konrad Olszewski, [CSL]


Rok urodzenia: 1974
Praca w pismach: Top Secret (1991-1992), Secret Service (1993)
Stanowisko: redaktor
Inne pseudonimy: b/d

Konrad [CSL] Olszewski – redaktor pism o grach, programista, hacker i cracker. Był członkiem pierwszych składów redakcyjnych pism Top Secret (TS 05 – TS 09) i Secret Service (SS 01 – SS 08). Oprócz pracy w prasie growej, Konrad Olszewski zajmował też się hackingiem, crackingiem oraz działał na demoscenie. Na początku lat 90-tych, wspólnie m.in. z Andrzejem G. [Juniorem] Bacińskim, redagował magazyn dyskowy Hacker’s Junior Magazine.

Duży rozgłos zyskał przeprowadzony z nim wywiad w „zerowym” numerze Gamblera z grudnia 1993 roku. CSL został w nim przedstawiony jako czołowy polski hacker, a on sam bez skrępowania opowiadał o metodach łamania zabezpieczeń w programach i czerpaniu z tego profitów. Artykuł wywołał na łamach Gamblera dyskusję, w której udział wzięli m.in. członkowie stowarzyszeń i towarzystw informatycznych, programiści oraz dystrybutorzy oprogramowania. Generalnie działalność CSL-a doceniono pod kątem umiejętności technicznych, skrytykowano jednak jako moralnie naganną, nazywając ją wprost „złodziejstwem””.

Po zakończeniu pracy w prasie o grach Konrad Olszewski pracował przez pewien okres w CD Projekt. W 1998 roku założył firmę CSL (Computer & System Limited), działającą w branży informatycznej. W ostatnich latach zarządzał spółką eTop, świadczącą usługi telekomunikacyjne i internetowe. Od 2015 roku jest także współwłaścicielem firmy Inagua Invest, zajmującej się doradztwem kredytowym i finansowym.