Strona główna » Newsy » PSX Extreme nr 6/2024 (321)

PSX Extreme nr 6/2024 (321)


Opublikowano: 07/06/2024 | Autor: Avok

W tym miesiącu papierowa kumulacja. Za dwa tygodnie wyjdzie numer specjalny Amiga Extreme, w tym ukazały się CD-Action i świeżutki czerwcowy numer PSX Extreme. W sumie ponad 400 stron do przeczytania! A marudy dalej marudzą, że z prasą drukowaną u nas jest źle. Taki żarcik 😉 Zerknijmy szybko na bieżący numer: 116 stron za 24,99 zł, czyli bez zmian. Daję okejkę i zaglądamy do środka.

The Alters

Konsolometry wskazują górne warstwy stanów średnich, czyli lekko powyżej połowy: PS4/PS5 – 6/10, XOne/XSX – 7/10, Switch – 6/10. Odpowiada to liczbie i jakości opisanych gier, które, podobnie jak miesiąc temu, nie powalają. Łącznie zamieszczono 2 playtesty, 1 retro-recenzję i 24 recenzje, których część z racji niewielkiej objętości nazwałbym raczej mini-recenzjami. Tytuł gry numeru zgarnęło Senua’s Saga: Hellblade II, choć „jedynie” z notą 8/10. Ta gra po premierze wzbudza sporo emocji, od zachwytów po jęki zawodu. Spytałem Juniora, którą w nią grał: „audiowizualne arcydzieło, ale gameplayowe dno: symulator chodzenia przed siebie, zerowa interakcja z otoczeniem i uboga walka.” Cóż, ja nie grałem, a Komodo, który wlepił jej naklejkę „debeściaka”, widać dostrzegł w niej coś jeszcze. Sprawdzimy. Prawdziwie najwyższe oceny zgarnęły Hades II (9/10), The Night of the Rabbit (8,5/10) i The Alters (8,5/10). Tym razem kupy numeru nie ogłoszono, a najniższe noty – 5/10 – otrzymały Phantom Fury, Crown Wars: The Prince i Morbid: The Lords of Ire. Co do The Alters, produkcją 11 bit studios jaram się od dawna, podobnie jak redaktorzy belgijskiego Gameplay’a, o czym pisałem w styczniu. Może być z tego hit. Interesuje mnie też nowy asasyn – Assassin’s Creed Shadows. Nie wiem jak człowiek w kapturze sprawdzi się w feudalnej Japonii, ale po scalakowaniu poprzedniej części odczuwam ssanie na nowy tytuł, więc tak czy siak zapkę ZAX-a przeczytam.

Kadr z filmu „Żołnierze kosmosu”

W tym miesiącu w publicystyce są aż trzy Tematy Numeru: mikrotransakcje (od słynnej zbroi dla konia po dzień dzisiejszy), historia uniwersum Fallouta oraz to co mnie zainteresowało najbardziej: wspomnienie konsoli Nintendo 64. Wspaniała konsola, wiem bo miałem i choć na gry szła cała wypłata, nie żałuję. Poczytam także o rynku konsol w Korei Południowej (ciekawe czy o tym samym piszą w ostatnim CD-Action), koncercie The Last of Us (na pewno o tym piszą w ostatnim CD-Action), serii „Mroczna Wieża” Stephena Kinga i zawodzie kaskadera w filmie, grach i poza nimi (o tym akurat nie piszą w ostatnim CD-Action). Niezwykle interesująco zapowiada się również artykuł o słynnych „Żołnierzach Kosmosu” – IMO chyba najbardziej niejednoznacznym acz świetnie zrealizowanym filmie SF w dziejach. To i tak nie wszystko. Prawie 50 stron publicystyki – jest co chłonąć!

Tradycyjnie „szmatławiec” serwuje kupę kącików stałych i felietonów. Wymieniam je co numer, a nic się jak dotąd nie zmienia (łącznie ze zdjęciami facjat zg(red)ów, te same od 10 lat), więc nie będę się powtarzał. Powtórzę najwyżej za miesiąc 🙂 Tymczasem nie przedłużam, miękki fotel oporządzam, szklaneczkę zimnego mleka przysuwam, Rotary nastawiam i lekturę poczynam. Strona 56, retrorecenzja… czego? Rapid Racera? Niezły wybór z puli 8 tys. szarakowych gier 🙂

źródła zdjęć:
PSX Extreme nr 321, 6/2024
Gameplay nr 330, 1/2024
https://www.filmweb.pl/film/%C5%BBo%C5%82nierze+kosmosu-1997-207/photos/308524

PSX Extreme nr 321 – przednia okładka
PSX Extreme nr 321 – tylna okładka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeden komentarz

  1. „Tradycyjnie „szmatławiec” serwuje kupę kącików stałych i felietonów. Wymieniam je co numer, a nic się jak dotąd nie zmienia (łącznie ze zdjęciami facjat zg(red)ów, te same od 10 lat), więc nie będę się powtarzał.”

    Some things do change.