Strona główna » Newsy » Kasety pod patronatem Komputera

Kasety pod patronatem Komputera


Opublikowano: 05/04/2024 | Autor: Avok

Podstrona magazynu Komputer doczekała się kilku poprawek. Dodałem ciekawostkę dotyczącą wydawania kaset pod patronatem Komputera i uzupełniłem brakującą okładkę programu „Czytaj i pisz po angielsku”. Natomiast w sekcji „Ciekawe artykuły” dodałem tekst na ten temat autorstwa Grzegorza Eidera, który pojawił się w Razem w sierpniu 1986 roku.

Program Ortografia

Programy sygnowane logiem Komputera to 26 kaset z 22 produkcjami, wydawanymi w latach 80-tych przez Krajowe Wydawnictwo Czasopism. W czasach wszędobylskiego piractwa był to ewenement na naszym rynku. Redakcja Komputera sprawowała merytoryczny nadzór nad wydawanymi tytułami. Można było tu znaleźć zarówno gry (The Trap Door, Oddział Cobra, Gwiezdne Imperium), jak i programy edukacyjne (Ortografia, Arytmetyka, Słówka) czy użytkowe (Grafika, Wykres, Trzy Wymiary). Każdy tytuł posiadał wydrukowaną na obwolucie kasety instrukcję obsługi. Wszystkie mieściły się na jednej kasecie, poza kursem angielskiego (Czytaj i pisz po angielsku), który zajmował ich aż pięć. Trudno powiedzieć, ile kaset udało się sprzedać w oficjalnym obiegu, bo po premierze były natychmiast piracone. Cóż, takie czasy.

Obszerny artykuł autorstwa Bartka Kluski o kasetach wydawanych przez KWCz pojawił się w wydaniu specjalnym Bajtka nr 6/2016 (135).

źródło zdjęć:
https://www.flickr.com/photos/149637875@N08/52140854320/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *