Strona główna » Newsy » Świat Gier Komputerowych nr 5-6, 5-6/1993

Świat Gier Komputerowych nr 5-6, 5-6/1993


Opublikowano: 01/12/2023 | Autor: Avok

Encyklopedia Zapachu Papieru wzbogaciła się o kolejny Świat Gier Komputerowych. Lemek nie zwalnia tempa i już dziś możecie zapoznać się z zawartością numeru 5-6/1993: grafikami okładek i gier, stopką, spisem treści, wstępniakiem, ciekawostkami, a także jednym z najciekawszych artykułów – tekstem Piotra [Bazyla] Orcholskiego o grach role-playing. Znajdziecie go w dziale Ciekawe artykuły.

Piotr Pieńkowski

Świat Gier Komputerowych nr 5-6/1993 to numer szczególny, bo pierwszy wydany pod redakcją Piotra [Naczelnika] Pieńkowskiego. Piotr jak już się rozsiadł na stołku naczelnego, to go przez następne 10 lat nie opuścił 😉 Oczywiście wyszło to tylko pismu na dobre i już w pierwszym zrobionym przez niego numerze widać szereg pozytywnych zmian: lifting okładki, więcej kolorowych stron, plakat, konkursy i wreszcie publicystyka. Zadebiutował też sam Naczelnik z felietonem „Między nami, graczami”, który ukazywał się do ostatniego numeru ŚGK! Wreszcie magazyn zaczął prezentować się jak rasowe pismo, nie broszura z instrukcjami do gier. I tylko cena wzrosła z 20 na 25 tys. zł. (czyli na 2,5 zł po denominacji).

Zmiany spodobały się czytelnikom, co wyrażali w listach i przede wszystkim poprzez zakup periodyku. Świat Gier Komputerowych mimo 80-tysięcznego nakładu rozchodził się jak ciepłe bułeczki, w wielu miejscach był nie do kupienia, również zwroty szybko wyprzedawano. Informację o tym można przeczytać na łamach pisma, m.in. we wstępniaku do omawianego numeru.

Świat Gier Komputerowych nr 5-6/93 – przednia okładka
Świat Gier Komputerowych nr 5-6/93 – tylna okładka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeden komentarz

  1. O Piotrze Pieńkowskim jest bardzo dużo w ostatnim Retro. Gość ciągnął do końca ŚGK, a na koniec Egmont go potraktował jak zero. Wywalili go, a potem reaktywowali ŚGK bez niego. Jak to w korpo.