Strona główna » Newsy » Świat Gier Komputerowych nr 1 (1/1993)

Świat Gier Komputerowych nr 1 (1/1993)


Opublikowano: 06/10/2023 | Autor: Avok

W encyklopedii pism Zapachu Papieru pojawił się opis 1-ego numeru Świata Gier Komputerowych, który miał premierę w styczniu 1993 roku. Jest to pierwszy pełnoprawny, samodzielnie wydany ŚGK, bo nie powinniśmy zapominać jeszcze o numerze „zerowym”, który w formie wrzutki do Amigowca pojawił się miesiąc wcześniej.

Nowość: przynależność gatunkowa

Świat Gier Komputerowych nr 1/93 liczył 68 stron i kosztował 20 tys. zł. Większość stron (40) była czarno-biała, a w środku znalazły się jedynie zapowiedzi i opisy gier. Acha, no i kalendarz, bo to akurat początek roku był i sprzyjający temu czas. Każda z opisywanych gier miała przyznaną przynależność gatunkową (bijatyki, symulacje, zręcznościowe itd.), co zdaniem Piotra [Naczelnika] Pieńkowskiego było novum na polskim rynką i bazą, z której czerpały (czytaj: ściągały) kolejne pisma.

Ale co by nie mówić, pierwszy numer ŚGK to była mizeria straszna. Zdawał sobie z tego sprawę sam Naczelnik, który wtedy jeszcze naczelnym nie był. Dziś twierdzi, że sugerował ówczesnemu rednaczowi, Mirosławowi Domosudowi, żeby ten wzbogacił pismo o jakieś dodatkowe rubryki, publicystykę itp. Ten niby potakiwał, ale jak widać nic z tym nie robił. Pierwszy felieton pojawił się w Świecie Gier Komputerowych dopiero za jakiś czas, po wymianie naczelnych.

Świat Gier Komputerowych – przednia okładka
Świat Gier Komputerowych – tylna okładka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *