Strona główna » Newsy » Evan Amos „Konsole do gier 2.0”

Evan Amos „Konsole do gier 2.0”


Opublikowano: 10/07/2023 | Autor: Avok

Po ostatnich Legendach Gier wideo Bartka Kluski wydawnictwo Gamebook szykuje kolejną pozycję dla bibliofili – Konsole do gier 2.0 autorstwa brytyjskiego fotografa Evana Amosa. To rozszerzona edycja jego książki The Game Console, wydanej w 2018 roku. Evan jest podobno jednym z najsłynniejszych fotografów branży gier wideo, choć muszę przyznać z ręką na sercu, że ja o nim nie słyszałem.

Książka będzie w zasadzie liczącym ponad 300 stron albumem, zawierającym opisy i zdjęcia „praktycznie wszystkich konsol, służących miłośnikom gier wideo, jakie ukazały się na rynku na przestrzeni ostatnich 40 lat”, jak chce wydawca. Powiem szczerze że nie wierzę, żeby wszystkie konsole dało się na 300 stronach upchać, ale zobaczymy. To, co mnie ujęło i przekonuje do tej pozycji, to doskonałe zdjęcia konsol, nie tylko z zewnątrz, ale także (a może przede wszystkim) w środku czyli tego, co jest pod obudową. Zresztą popatrzcie na fotki. Czegoś takiego jeszcze w żadnej innej książce nie uświadczyłem.

Planowana premiera Konsol do gier 2.0 to wrzesień/październik 2023. Cena nie jest jeszcze znana, ale biorąc pod uwagę, że zapowiedziano twardą okładkę i kredowy papier, aż się boję. Wydawca wprawdzie twierdzi, że będzie atrakcyjna dla polskiego czytelnika, ale nie wiem czy to oznacza 50 czy 500 zł. Mimo wszystko myślę że każdy fan konsol powinien rozpatrzyć zakup tego albumu. Więcej informacji znajdziecie na https://ksiazkakonsole.pl.

The Game Console – fragment książki
The Game Console – fragment książki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 Komentarze

  1. Dla jasności, za te 200 zł to można kupić oczywiście oryginalne angielskie wydanie. Rzeczywiście, zabawna sprawa jest z tym „Od Atari do Xbox”. Zgaduję że nasz wydawca uznał, że w Polsce PlayStation jest na tyle dominującą marką, że podmiana „Xboxa” na „PlayStation” sprzeda tych parę sztuk książki więcej 🙂

  2. Jestem bardzo na tak. Mam pierwsze wydanie i jeżeli ktoś lubi takie albumy to warto.
    Na allegro już mozna zamówić za 200 zł. Ciekawe, że oryginalny tytuł brzmi od Atari do Xbox 😉

  3. Jeżeli będzie kosztować mniej niż 50 zł to kupię. Tych albumów tyle ostatnio się namnożyło że nie da się wszystkiego mieć.