Strona główna » Newsy » CD-Action Expo 2024 nadchodzi

CD-Action Expo 2024 nadchodzi


Opublikowano: 14/05/2024 | Autor: Avok

Już za niecałe 3 tygodnie (1-2 czerwca) odbędzie się CD-Action Expo 2024. W zeszłym roku powrócili po 9 latach, teraz upłynął rok i mamy kolejną odsłonę. Kto wie, może zrobi się z tego impreza cykliczna. Dobrze by było, bo takich z prawdziwego zdarzenia targów dla graczy nie mamy w Polsce wiele, a od przybytku głowa nie boli. Wprawdzie w tym roku trzeba będzie zapłacić za wejście, ale cena standardowego biletu to równowartość przysłowiowej flaszki, więc da się przeżyć. Chyba że chcecie poczuć się ważni, wtedy pozostają o wiele droższe opcje – pakiety VIP i Premium.

Pakiet VIP

W łódzkiej Atlas Arenie zaprezentują się producenci gier i wydawcy, twórcy niezależni i zależni. Będą do nabycia gadżety z gier, hardware, książki, komiksy, anime i prasa. Widzę tu znajomych wystawców, którzy, obstawiam, pojawią się również tydzień później na Pixel Heaven. Generalnie będzie na co wydać pieniądze, i dobrze. Dla fanów retro znajdzie się strefa z komputerami i konsolami sprzed lat, na których będzie można pograć. Podobna strefa wydzielona będzie dla miłośników planszówek. Szeroko reklamowana jest Wioska Gothic czyli rekonstrukcja miejscówki z kultowego tytułu, obsługiwana przez przebierańców, gdzie będzie można pograć w karciankę i mody z gry, a także oglądnąć film. Odbędą się także turnieje e-sportowe organizowane przez Polska Ligę Esportową. Wspominam o tym niejako przy okazji, bo to nie nasza bajka, ale pewnie wielu fanów odwiedzi CD-Action Expo 2024 tylko dla e-sportu.

Na CD-Action Expo 2024 będzie można spotkać redaktorów papierowych wydań CD-Action i Retro. To jeden z powodów, dla których Zapach Papieru wybiera się na ten event. Liczę na spotkanie z zespołem, bo nigdy osobiście ich nie poznałem. Jakoś nie było nam po drodze. Oczywiście, z niektórymi z nich mam bieżący kontakt online’owy, mniej lub bardziej oficjalny, ale to nie to samo 😉 Do zobaczenia wkrótce!

CD-Action Expo – edycja 2023

źródło zdjęć:
https://expo.cdaction.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *