Strona główna » Newsy » Jesienne wydania specjalne PSX-a i CD-Action

Jesienne wydania specjalne PSX-a i CD-Action


Opublikowano: 17/08/2023 | Autor: Avok

Jesienią br. pojawią się numery specjalne PSX Extreme i CD-Action. Pierwszy z nich poświęcony będzie najpopularniejszej konsoli w historii czyli PlayStation 2. Drugi skupi się na legendarnej komputerowej strategii Heroes of Might and Magic III. Oba tytuły dostępne są w przedsprzedaży i trzeba za nie zapłacić odpowiednio 29,99 zł i 27,99 zł.

PlayStation 2 Extreme

PlayStation 2 Extreme to kolejny, po Pegasus Extreme i Saturn Extreme odcinek cyklu poświęconego kultowym konsolom. Wcześniejsze wydania dotyczyły sprzętów mniej popularnych niż „czarnula”, jest więc szansa, że nakład 124-stronicowego periodyku sprzeda się lepiej. Ja osobiście wolałbym jednak poczytać o starszych konsolach – Nintendo 64 albo Dreamcaście, bo PS2 było od zawsze obecne na łamach „szmatławca”. Minęło wprawdzie sporo czasu, zapowiedziane jest mnóstwo ciekawej publicystyki, a recenzje gier mają być napisane na nowo, ale wrażenie wtórności człowieka nie opuszcza. Do wyboru jest dziewięć okładek (limitowana z Okami jest już wyprzedana), będzie więc w czym wybierać. Premiera w listopadzie, preorder złożyłem.

CD-Action – Wydanie specjalne: Heroes of Might and Magic III to efekt podkręcanego od dłuższego czasu hype’u na tą grę. Artykuł w ostatnim numerze CDA, organizacja Pucharu Polski w „hirołsów” na Expo 2023, promocja tamże planszówki pod tym samym tytułem, wreszcie pomysł na wydany drukiem numer specjalny. Dużo tego. Cóż nam więc zaoferują? Na 124 stronach ma być wszystko, czego dusza fana pragnie: art o grze i dodatkach, rozmowy z twórcami, poradnik, mody, rozgrywki online, litografie itd. Wszystko to zapowiada się cudnie, tylko… ja nie grałem w Heroes III od 20 lat! Płomień zgasł. Czy lektura wspomnianej publikacji da radę go rozpalić? Raczej wątpię. Premiera we wrześniu, na razie preordera nie złożyłem.

PlayStation 2 Extreme – okładka z Okami
CD-Action – Wydanie specjalne: Heroes of Might and Magic III – okładka poglądowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 Komentarzy

  1. Oba wydania zamówiłem.
   Chyba poszli z PS2, bo bali się, że o DC lub N64 nikt nie będzie chciał czytać, bo były to mało popularne sprzęty…chociaż o Saturnie zrobili numer, a mam wrażenie, że ta konsola była bardziej niszowa niż N64 w naszym kraju. Też czekam na numer o N64 😉
   W Herosy też nie grałem od lat, ale bardzo ciepło wspominam drugą i trzecią odslonę i może właśnie ten numer CDAction będzie tym impulsem, żeby wrócić do tej genialnej gry.

 1. Nie znam statystyk sprzedaży N64 w Polsce, ale po ilości punktów wymieniających kartdridże sądzę, że był bardziej popularny niż Saturn. Sądzę, że nawet Amiga CD-32 miała więcej właścicieli niż sprzęt Segi. Może się kiedyś doczekamy publikacji na ich temat.

  Tak na marginesie, oba sprzęty miałem i chętnie podzieliłbym się wspomnieniami z nimi związanymi, może właśnie na łamach takich gazet.

 2. Na jutubowym kanale „RETRO ARCHIWIZACJA” obejrzeć można materiał w którym prowadzący komentuje pojawienie się w przedsprzedaży trzech wydań specjalnych – „PS2 Extreme”, „Retro” #5 oraz „Heroes of Might and Magic”.

  Dodatkowo jest także recenzja „PSX Extreme” #311 z lipca.

  https://www.youtube.com/watch?v=flWESB_89aM