Strona główna » Newsy » Prosto z Francji: Total Jeux Video 110% PlayStation nr 5-7/2023 (1)

Prosto z Francji: Total Jeux Video 110% PlayStation nr 5-7/2023 (1)


Opublikowano: 30/06/2023 | Autor: Avok

Kupiłem pierwszy numer francuskiego czasopisma Total Jeux Video 110% PlayStation. Pierwszy! To niesamowite że ktoś, konkretnie firma Nickel Media doszedł do wniosku, że tematyka gier na PlayStation sprzeda się na papierze. To nie jedyne periodyki growe z Nickel Media, w ich portfolio można znaleźć pięć innych tytułów, nie licząc wydawnictw okolicznościowych. Total Jeux Video 110% PlayStation ma się ukazywać jako kwartalnik, pierwszy numer obejmuje okres maj-lipiec 2023. Premierowy numer liczy 100 stron, kosztuje 6.95 EUR (w Belgii) i można go nabyć we Francji, krajach Beneluxu, Szwajcarii i Kanadzie.

Total Jeux Video 110% PlayStation dedykowany jest konsolom PS4, PS5 i PS VR2. W środku znajdziecie rubryki poświęcone aktualnym wydarzeniom, recenzje gier, hardware, PS VR 2 (gry plus sprzęt) oraz dział retro, nazwany tu tak ładnie „nostalgie”. Uzupełnieniem całości są dwa megaplakaty o wielkości ośmiu stron! Szata graficzna jest niezmiernie kolorowa, obrazki i grafiki są duże i liczne, przez co samej treści jest mniej. Forma ważniejsza niż treść to jest zresztą trwały trend w zachodnich wydawnictwach. Pismo wydrukowane jest na kredowym, acz niezbyt grubym papierze i zawiera lakierowaną okładkę.

Co nam oferuje bieżący numer? Przede opisy 50 najlepszych tytułów, jakie pojawiły lub pojawią się na konsole Sony w tym roku. Zaskoczenia nie ma, są tu wszystkie hity z Monster Hunter Rise, Hogwarts Legacy, Star Wars Jedi: Survivor, Diablo IV i Final Fantasy XVI na czele. Fajną ciekawostką są pojedynki gier, tutaj pomiędzy Resident Evil 4 i Dead Space (porównywane historia, technikalia, rozgrywka itd.), które dawno temu lubiłem śledzić w Play’u. Ponadto mamy analizę różnych wariantów subskrypcji PlayStation Plus, przegląd nadchodzących produkcji z uniwersum Assassin’s Creed, listę najlepszych DLC na PS5, prezentację sprzętu PS VR2, wspominki o starych grach na PSX-a (Wipeout, Jak and Daxter, Shadow of the Colossus i inne) i wiele innych atrakcji. Jest naprawdę bogato.

Ciekawy jestem, czy autorom wypali ten nowy magazyn. Chyba są pewni swego, skoro wewnątrz można już znaleźć zapisy na prenumeratę. Koszty tworzenia Total Jeux Video 110% PlayStation nie są chyba duże, bowiem redakcja składa się z rednacza, grafika i ośmiu współpracowników, którzy także biorą udział w tworzeniu pozostałych periodyków wydawnictwa. Jeśli dodać do tego pracę głównie zdalną to trudno się dziwić, że pod adresem redakcji (tożsamym z adresem wydawnictwa) w Neuilly-sur-Seine widnieje ogromny biurowiec z dziesiątkami różnych firm. Cała ta otoczka przypomina mi bardzo działalność polskiego CGS-u dobrych dwadzieścia lat temu. Wtedy długo się udawało, wierzę że teraz też się uda.

Total Jeux Video 110% PlayStation – przednia okładka
Total Jeux Video 110% PlayStation – tylna okładka
Wstęp do artu o 50 najlepszych grach 2023 roku
Rubryka retro „Nostalgie”
Wszystko o planach dotyczących serii Assassin’s Creed

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *