Strona główna » Newsy » CD-Action Expo tuż tuż

CD-Action Expo tuż tuż


Opublikowano: 29/06/2023 | Autor: Avok

Już w najbliższy weekend we Wrocławiu odbędzie się dwudniowa impreza CD-Action Expo. Gospodarzem jest oczywiście redakcja CD-Action, a sam event to nie pierwsze tego typu wydarzenie w historii „ekszyna”. Poprzednie miało miejsce… 9 lat temu, przy okazji świętowania 18-tych urodzin pisma. Trochę im zeszło od ostatniego razu. Ale nie ma co wybrzydzać, trzeba się zebrać i na imprezę uderzyć. Tym bardziej, ze atrakcji nie zabraknie: stoiska z wszelakim sprzętem do grania, strefa retro, planszówkami, konkursy, panele dyskusyjne itd. Szczegóły znajdziecie na stronie dedykowanej CD-Action Expo. Mam wrażenie, że będzie to impreza w klimacie Pixel Heaven, tylko oczywiście w mniejszej skali.

Pakiet Super VIP

Wstęp na CD-Action Expo co warto podkreślić jest darmowy. Z drugiej strony organizatorzy przygotowali pakiety VIP-owskie dla wspierających, i tu mam pewne wątpliwości. Ja wiem że ogólnie jest inflacja i wszystko idzie w górę, ale 499 zł lub 799 zł za pakiet to lekkie przegięcie pałki. Oczywiście nikt nikogo do niczego nie zmusza, może znajdą się na taki rodzaj wsparcia chętni, ale nie ukrywajmy – to dużo!

Generalnie bardzo chętnie wybrałbym się na CD-Action Expo, ale w tym roku nie da rady. Aktualnie przebywam w trzecim kraju na lewo od Polski, to grubo ponad 1000 km od Wrocławia. Również Junior ze względu na sprawy osobiste nie dojedzie. Ale obiecujemy, że na imprezce zjawimy się za rok (jeśli zorganizują) lub za kolejne 9 lat (jeśli dożyjemy).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 Komentarze

 1. Już za ponad 3 miesiące (1-2 czerwca) odbędzie się kolejna – trzecia – edycja „CD-Action EXPO”. Ale póki co, skupmy się na jednym z aspektów drugiej. Mianowicie na grafice stworzonej przez Michała Śledzińskiego…

  https://cdn.cdaction.pl/images/2023/06/07/3b44a30f-955f-4998-abaa-ceb854a109fd.jpeg

  Na stronie kwartalnika, w artykule „”Pokój polskiego gracza”. Legendarny autor komiksów z grafikami na CD-Action Expo” możemy przeczytać słowa znanego nam rysownika, który swe dzieło opisał następująco…

  „Cybernetyczny dresiarz (a dresik w tematyczny deseń) w słowiańskim przykucu, mamiący dzieciaka padem konsoli. Sporo miejsca na interpretację dla oglądającego. Czy to pozytywna postać? A może groźna? Człowiek czy maszyna? Postanowiłem nie odpowiadać sobie na te pytania i zrzucić ten ciężar na was.”

  Około 9 miesięcy temu, gdy zobaczyłem ową grafikę, napisałem jej interpretację. Teraz wrzucam ją tutaj (bez żadnych zmian w oryginalnym tekście)…

  -Cześć młody, co tak sam siedzisz na trawie? Tylko ty mnie teraz widzisz i tylko ty mnie teraz słyszysz, więc nie wierć się, ani nic nie mów, przyszły panie kierowniku zespołu programistów. Za… pięćdziesiąt osiem sekund mama zawoła cię na obiad, więc słuchaj uważnie, bo nie będę powtarzał. Nadejdzie okres twojego życia, gdy niemal w ostatniej chwili zdasz sobie sprawę, że w ogólnym rozrachunku – żona i córka są niewyobrażalnie ważniejsze, niż zaślepiająca cię pogoń za karierą. Spokojnie, do tego czasu jest jeszcze daleko, ale wierzę, że na długo przed trzecim rozdrożem dokonasz właściwego wyboru. Czterdzieści pięć sekund. Gdy będziesz już na studiach, koleżanka poczęstuje cię papierosem. Zaczniesz palić i z czasem nie będziesz potrafił przestać. Kilka papierosów dziennie w czasach Alma Mater, przeistoczy się w dwie paczki dziennie w czasach Rat Race. Próbując neutralizować stres związany z pracą, będziesz neutralizował samego siebie. Spokojnie, do tego czasu też jest jeszcze daleko i też wierzę, że przy drugim rozdrożu dokonasz właściwego wyboru. Dwadzieścia pięć sekund. Siedzisz teraz sam, gdy koledzy z bloku grają w kapsle albo jedno podanie. Taki sposób spędzania wolnego czasu wydaje ci się infantylny. Oczekujesz ambitniejszych wyzwań. Czegoś, co zapewniając ci zajęcie, będzie jednocześnie poszerzać twoje horyzonty myślowe. Co zabierze cię poza szarugę osiedlowej codzienności. Takie coś mogą dać tobie gry wideo, w których kierujesz – otwieram dłoń, zobacz – takim właśnie urządzeniem. Wybierasz pozostanie przy tym, co cię otacza, czy spróbowanie czegoś nowego? Przy pierwszym rozdrożu, oba wybory są właściwe. Na który się decydujesz? Jeszcze sekunda.

  -Maaarciiin! Ooobiaaad!