Strona główna » Newsy » CD-Action nr 118 i 120 z 2005 – przegląd

CD-Action nr 118 i 120 z 2005 – przegląd


Opublikowano: 07/04/2023 | Autor: Avok

W oczekiwaniu na święconkę przeglądam właśnie dwa świeżo zdobyte magazyny CD-Action z końca 2005 roku. Z okładki numeru 118 wesoło spoziera zmutowana krowa z Black & White 2, a tuż obok z numeru 120 łypie złowrogo rycerz z Heroes of Might and Magic V. Tuż nad nimi dyskobol robi zamaszysty zamach, pewnie zaraz rzuci kompaktem.

Świetnie się bawię kartkując prawie dwudziestoletnie „ekszyny”. Podoba mi się humor ówczesnej ekipy (wiem, wiem, część z nich pisze do dzisiaj, ale takie trochę ponuraki się z nich zrobiły), szczególnie w Gamewalkerze, lubię czytać nieistniejące już rubryki (Na luzie, Edycje kolekcjonerskie, Unplugged), a nawet oglądać ówczesne reklamy (szczególnie te z sympatycznymi dziewczynami – komu to przeszkadzało?). Wszystko w kolorowym, krzykliwym layoucie, wyglądającym dość tandetnie na tle dzisiejszej, wysublimowanej, pastelowej szaty graficznej. Ale mnie tam się podobał.

Patrzę na hity tamtego okresu. Poza wspomnianymi okładkowymi przebojami widzę recenzje wielu topowych tytułów jak Pro Evolution Soccer 5, Call of Duty 2, Civilization IV, Fable czy Fear. W wiele z nich grałem i podziwiałem, mam więc okazję, by odświeżyć wspomnienia. Mimo iż wtedy miałem już Xboxa 360, grywałem też w pełne wersje dodawane do CD-Action, bo te, jak wiadomo były najlepsze. Cover dyski do numerów 118 i 120 zawierały sześć „pełniaków”, m.in. Fallout Tactics: Brotherhood of Steel, Gangsters 2: Vendetta i The Great Escape (ten ostatni z błędem w pisowni na okładce). Nieźle, co?

Ponad 300 stron przekartkowane, więc „ekszyny” idą do pudła. A ja podjarany lekturą jednego z tematów numeru idę włączyć „hirołsów” piątkę.

Gamewalker
Sympatyczne dziewczyny
Pełne wersje na CD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *