Strona główna » Newsy » PSX Extreme nr 3/2023 (307)

PSX Extreme nr 3/2023 (307)


Opublikowano: 17/03/2023 | Autor: Avok

Stonowana okładka z młodą panią naukowiec z Scars Above przypomina mi, że czas na marcowy, 307 numer PSX Extreme. Świeża dawka „gier, konsol, popkultury” zawsze jest mile widziana, zwłaszcza jeśli zostawiono 116 stron i starą cenę (19,99 zł). A co dano w zamian?

Dwie nowości (świetna Zelda i kontrowersyjny Atomic Heart), dwa playtesty (Dead Island 2 i remake Resident Evil 4), 37 recenzji i jedna retrorecenzja to gierkowa zawartość nowego „szmatławca”. Dwa razy więcej niż w ubiegłym miesiącu! Rewolucja? Eeee, tam. Po prostu zgodnie z ostatnimi zapowiedziami w bieżącym numerze załączono test PS VR2 (świetny pomysł na porównanie/zestawienie z pierwszym VR-em Sony) i w związku z tym gros opisanych tytułów to gierki na nowe gogle. Zresztą 5 opisów na jednej stronie trudno nazwać recenzjami, ale są też dłuższe teksty ????. Grą numeru z produkcji nie VR-owych okrzyknięto Wo Long: Fallen Dynasty, guanem (umiarkowanym – 5/10) zaś – Blood Bowl. Mnie zaintrygował screenami(!?) Like a Dragon: Ishin! Nie znam tej serii, ale jeśli recenzja mnie przekona, może się na ten tytuł skuszę.

Jeśli ostatnio były cztery Tematy Numeru, to teraz dali jeden, a co! Czy wiecie, co to jest „wuxia”? Nie? To poczytajcie a dowiecie się. Ja jednak wpierw zaznajomię się z artykułami o cyckach (wiem, głupie, ale i tak przeczytam), Slender Manie i stareńkim Battle Arena Toshinden. Mimo iż nie mam w planach zakupu Steam Decka, z chęcią przeczytam o dedykowanych doń akcesoriach, a także nowej replice automatów arcade. Z pewnością nie zapomnę też o wywiadzie z jednym z aktorów grających w „The Last of Us”, choć nie mam sił do tego serialu. No i jest jeszcze art o agencie Archerze. Kim u licha jest Archer?

Oprócz gier i tekstów publicystycznych, o których wspomniałem i nie wspomniałem, PSX Extreme jak zwykle kusi przebogatą ofertą stałych kącików (ważne! Myszaq tym razem nie straszy nas tanimi horrorami, lecz prezentuje filmy w klimacie GTA) i workiem felietonów. W kilku z nich przejawia się wątek bojkotu Dziedzictwa Hogwartu. Widać, że wielu autorów temat ten bulwersuje, i wiecie co chłopaki: jestem z Wami! Ale nim zacznę wygłaszać manifesty, wolę się wyciszyć: układam się wygodnie na szezlongu, kufel z Perłą chmielową przysuwam, Depeche Mode nastawiam i lekturę poczynam. Strona 73. Sabrina Salerno… zaraz, czy to nie ta piosenkarka nominowana do Nagrody Grammy za teledysk „Boys”… ????

PSX Extreme nr 3/2023 (307) – przednia okładka.
PSX Extreme nr 3/2023 (307) – tylna okładka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeden komentarz