Strona główna » Newsy » Wielka Encyklopedia Gier z lat 2005-2007

Wielka Encyklopedia Gier z lat 2005-2007


Opublikowano: 10/02/2023 | Autor: Avok

Serwis GRY-Online.pl (zwany popularnie GOL-em) istnieje już 22 lata. Mam do niego szczególny sentyment, bo po pierwsze: działa w moim rodzinnym mieście, po drugie: współpracowałem z nim w pierwszych latach jego działalności, a po trzecie: niewiele przeżyłem lepszych imprez integracyjnych niż z te GOL-em. Po jednej trafiłem nawet na SOR (spokojnie, to tylko noga… ????). Ale dlaczego wspominam netowy serwis na Zapachu Papieru? A bo kiedyś GOL miały swój epizod prasowy, a raczej kioskowy.

Ten epizod to Wielka Encyklopedia Gier, wydawana we współpracy z Axel Springer Polska w latach 2003-2009. Trudno nazwać to nawet prasą, była to kolorowa tekturka tytułowa z pudełkiem na kompakty i redaktorem Swetrem w roli modela, i… tyle. Liczyło się jednak to co na płytkach, a było tam mnóstwo dobra: opisy, recenzje, zdjęcia, filmy, trainery itd. Do tego dorzucano jeszcze abonament Mayclub (do wykorzystania na stronie). A wszystko to w cenie flaszki. Tak, wiem, duża część Was wybrałaby pewnie flaszkę, ja nie.

Powiecie: po co komuś takie coś w dobie internetu. Ale ja pamiętam, że w latach, kiedy wydawana była Encyklopedia, wcale nie miałem szybkiego internetu. Wiele gier za to chciałem przejść z poradnikami. Kto miał najlepsze poradniki? Oczywiście GOL. Grube, profesjonalnie zredagowane, okraszone zdjęciami i mapami, w gotowym do wydruku pdf-ie. Na stronie trzeba była za nie zapłacić, na płytkach były za free (nie licząc rzecz jasna ceny flaszki). A kto przechodził z golowym poradnikiem takie gry jak GTA: San Andreas, Tomb Raider: Anniversary czy Belief & Betrayal: Medalion Judasza, wie, jaka to przyjemność. Ja wiem ????

Tak mi się dzisiaj wzięło na wspominki o GOL-u, bo właśnie zdobyłem dwa wydania Encyklopedii z 2005 i 2006 roku. Razem z tą, którą już miałem (A.D. 2007) tworzą zgrabną serię. Myślę oczywiście o zebraniu wszystkich siedmiu edycji, a co. Nie, nie dla redaktora Swetra… ????

Ciekawostka: edycja 2005 jest na czterech CD, ale pudełko mieści tylko trzy cedeki. Dlatego czwarty dorzucono w kopertce. W edycji 2006 nie ma już tego problemu.

Wielka Encyklopedia Gier z lat 2005-2007.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *