Strona główna » Newsy » CD-Action nr 1/2023 (334)

CD-Action nr 1/2023 (334)


Opublikowano: 23/12/2022 | Autor: Avok

Miała być kumulacja, a jest jak zwykle: cisza, brak informacji, w końcu info o przesunięciu ostatniego pikselowego numeru na styczeń. Zajmijmy się więc tym, co pojawiło się zgodnie z zapowiedziami, mianowicie 334 numerem CD-Action. Stwierdzenie „gazeta” nie przechodzi mi przez gardło, i to nie dlatego, że się boję pouczeń Smugglera, ale dlatego, że taki 164-stronicowy magazyn to w zasadzie książka. Cieszy utrzymanie ceny (34,50 zł), choć to i tak drogo. Sprawdźmy więc, za co płacimy.

Z gratisów: cud się nie stał i „pełniaków” na święta nie dali, jest za to kod rabatowy na e- i audiobooki w serwisie Legimi. Kto lubi – skorzysta. Rozłożenie akcentów pomiędzy opisy gier i publicystykę jest takie jak ostatnio – pierwsze 69 stron to gry, reszta publicystyczne „mięcho”. Jako że mamy koniec roku, w tym wydaniu znajdziecie 10-stronicowe podsumowanie gier roku 2022. Lubię tego typu teksty, pozwalają wyłowić cenne tytuły, które gdzieś umknęły uwadze. Co do puli bieżących recenzji, obejmuje 13 tytułów plus 11 indyków, opisanych w rubryce „Świeże, dobre, niezależne”. Znaczki jakości przyznano 7 grom, z czego największą, maksymalną notę (10/10!) otrzymał Pentiment. Najgorzej (4/10) oceniono New Tales from the Borderlands, co jest mocno poniżej tego, co o grze sądzą fachowcy z Metacritica i papierowej konkurencji. DaeL nie lubi żartów 😉 Ja chętnie poczytam o kompletnej edycji Wiedźmina III, może dam się zachęcić do zakupu na XSX? Bo od Switchowej wersji się niestety odbiłem.

W publicystyce dwa artykuły poświęcono właśnie Wiedźminowi. Gry komputerowe, karcianki, planszówki, książki, komiksy, filmy, a nawet musicale – Smuggler się postarał. Gienek Siekiera w swoim kąciku wspomina hity i kity, czyli Batman: Arkham Knight, Wet, ShellShock 2 i Portal 2. Co pochwalił a co zganił – sprawdźcie sami. Fajnie zapowiadają się historie flipperów (prawdziwych i komputerowych), płyt kompaktowych (pamiętacie stare logo CDA?), RPG-ów, a nawet map do gier. Natraficie ponadto na wspominki prawdziwie wiekowych tytułów (Dune II, Quake II, Gabriel Knight, God of War), poradnik jak zacząć czytać komiksy i wiele, wiele innych tekstów.

Na okrasę otrzymacie jak zwykle garść felietonów, Magazyn kulturalny, Action Redaction, Szpile, kącik sprzętowy (z podsumowaniem roku) itp. Lektura akurat w sam raz na najbliższe wolne dni. Wprawdzie nie skończyłem czytać jeszcze „ikstrima”, ale parę artykułów z najnowszego CD-Action zaliczyć muszę. Krupnik właśnie zaliczyłem (zupę, nie gorzałę), rozkładam się na kanapie, ścieżkę dźwiękową z „Kevina” nastawiam i gazetkę otwieram. Strona 76… że co, że Piekara nie lubił Sapkowskiego? Ależ oni razem pili!

A tak w ogóle to WESOŁYCH ŚWIĄT !!!

CD-Action nr 334 – przednia okładka
CD-Action nr 334 – tylna okładka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *