Strona główna » Newsy » Program TV: Wirtualna Gra PlayStation

Program TV: Wirtualna Gra PlayStation


Opublikowano: 04/05/2022 | Autor: Avok

Gdyby spytać większość z tych, którzy pamiętają lata 90-te, jakie ówcześnie emitowano programy telewizyjne dla graczy, większość pewnie jednym tchem wymieniłaby „Joystick”, „Telekomputer” i „Escape”, a na drugą „nóżkę” dorzuciłaby jeszcze „Multimedialnym Odlotem”, „Cyberią” czy całym kanałem Hyper. To były głośne tytuły, występowali w nich znani aktorzy, muzycy (Wojciech Malajkat, Kazimierz Kaczor, Piotr Rubik) czy redaktorzy growi (Emilus robił „Escape’a”, Martinez gościł w „Joysticku”, a Zooltar prowadził „Review Territory” w Hyperze+). O powyższych programach i ludziach za nimi stojących stojących czytaliście już nieraz czy to w necie, czy na Zapachu Papieru (czyli też w necie). Jeśli jednak wydaje się Wam, że wiecie już wszystko, to co powiecie na „Wirtualną Grę PlayStation”? Że co, że nie słyszeliście? Nie dziwota.

„Wirtualna Gra PlayStation” to materiał realizowany przez tą samą ekipę, która robiła „Multimedialny Odlot”. Sponsor – firma Sony Poland, postanowił wypromować granie na konsoli jako rozrywkę dla całej rodziny i przy okazji zniechęcić do używania piratów. Stąd po pierwsze: uczestnikami były rodziny, wspomagane przez aktorów, a po drugie: prowadzący co rusz przypominał telewidzom, by kupowali tylko oryginalne czarne płyty. Drużyny wspomagały gwiazdy ekranu: Kaja Paschalska, Agnieszka Kotulanka i Grzegorz Wons. Wśród rodzin znalazł się natomiast… Marek Suchocki z synem! Tak tak, szef CGS-u i naczelny m.in. Computer Studio, Gier Komputerowych i PSX Fana pomagał i przy okazji wziął udział w premierowym odcinku „Wirtualnej Gry PlayStation” i był również jego gwiazdą. Starzy pompowali materace, dmuchali bańki mydlane i rozwiązywali quizy, młodzi cięli w Gran Turismo, WLS ’99 i Bust a Move. Po 20 minutach program dobiegł końca i…

Najpierw premierowy odcinek zaliczył obsuwę, ostatecznie ukazując się na antenie TVP1 14 marca 1999 roku. Potem okazało się, że drugiego odcinka „Wirtualnej Gry PlayStation” nikt już nie robi. Co się stało? Czy, ze względu na słabą oglądalność, z produkcji wycofała się telewizyjna „jedynka”, czy drapaka dało Sony Poland, nie wiadomo. Program trochę ssał ( wspomniane pompowanie materaca czy quizy a la „Familiada”), ale może by kilku odcinkach rozwinął żagle. Nie było mu dane. Dziś jest jedynie ciekawostką do oglądnięcia na Youtubie i poczytania w wydawnictwach CGS-u. Dla chętnych zamieszczam artykuł o „Wirtualnej Grze” z magazynu PSX Fan nr 3/1999, do poczytania na Zapachu Papieru w zakładce „Ciekawe artykuły” – rok 1999.

Marek Suchocki w „Wirtualnej Grze PlayStation”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *