Strona główna » Newsy » Pixel nr 4/2022 (78)

Pixel nr 4/2022 (78)


Opublikowano: 08/04/2022 | Autor: Avok

Dwa pisma o grach w ciągu dwóch dni i prawie 300 stron do przeczytania, który kraj tak ma?! Weekend mam już zatem zapełniony. Ale zanim wlezę do wanny ze świeżym numerem pierwszego z nich, surowym wzrokiem omiotę jego zawartość. Generalnie nowy Pixel, bo o nim mowa wygląda nieźle: tak jak miesiąc temu mamy 148 stron za 24,90 zł, czyli ani nie podrożał, ani nie potaniał. Bonusowo dostajemy kartę kolekcjonerską z Froggerem, taki gadżecik, w sam raz na fajną zakładkę.

O nowych grach jak zwykle niewiele, i dobrze. Opisano w sumie 11 pozycji, z których cztery otrzymały znaczki jakości. Jest wśród nich okładkowa Syberia: The World Before, do której podczepiono wywiad z jednym z jej współtwórców (nie, nie Benoitem Sokalem). Fani serii (w tym ja) znajdą tu zatem sporo dobra. Zaskoczyła mnie bardzo wysoka nota Martha is Dead (90% i tytuł Premiery miesiąca). Gra jest dobra, ale konkurencja i Metacritic są zgodni co do 70-75%, więc chyba Marcin M. Granat zatracił się odrobinę w uwielbieniu. Z innych tytułów zwróciłem uwagę na Alfred Hitchcock – Vertigo. Lubię wszystko co jest związane z mistrzem suspensu, więc grę zapisałem w notatniku.

Od strony 43 zaczyna się właściwa dla mnie część Pixela. Otwiera go Civilization 2, w którą nie grałem, ale tytułu Najlepszej gry na świecie nie neguję i grę szanuję, tak jak inne produkcje Sida Meiera. Ciekawie zapowiadają się artykuły o historii joysticka i gier z Harrym Pitfallem w roli głównej. Mimo pewnej wtórności chętnie znów poczytam o dziejach ZX Spectrum, może coś nowego odkryję. Ponadto zwrócę uwagę na art o grze Amaurote, gdzie Gawron opisuje wersje na różne platformy. I nie chodzi mi o tytuł, o którym nigdy nie słyszałem, ale o Gawrona, który pierwszy raz od lat coś oprócz przemyśleń egzystencjalnych napisał. Wiele innych tekstów rad bym także polecić, bo bieżący Pixel obrodził wyjątkowo w fajne tematy. Szkoda jednak miejsca, sami sprawdźcie. Wspomnę jeszcze tylko o wkładce „One Life Left” Tomka Kreczmara, z opisem seriali fantastycznych emitowanych w czasach PRL-u. Ja to wszystko oglądałem i uwielbiałem! Już wiem od czego zacznę lekturę.

Jak co miesiąc do zaliczenia jest również kupa stałych rubryk: Vive VR Corner, Retro Extress, Pixel Kids, Indykarium, Kosmos, Big Box, 21 klatek czy nowość – Game Study. Jest tego naprawdę dużo, a dochodzą jeszcze felietony stałego składu i teksty wciąż zacne, o których nie wspomniałem. Nie wiem jak Wy, ale ja się biorę za czytanie. Kylie Minogue nastawiona, litrowy kufel napełniony, zaczynajmy więc. Otwieram wkładkę, a tam „Fraglesi”. Jejku, jak ja uwielbiałem Sprocketta…

Pixel nr 78 – przednia okładka
Pixel nr 78 – tylna okładka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *