Strona główna » Newsy » Płyty z Clicka i Komputer Świat GRY od żulika

Płyty z Clicka i Komputer Świat GRY od żulika


Opublikowano: 18/02/2022 | Autor: Avok

Kupiłem od żulika na pchlim targu kilka kompaktów z „pełniakami” dodawanymi kiedyś do magazynów o grach, po złotówce za sztukę. Trafiły mi się cztery płytki z pisma Komputer Świat GRY i trzy sztuki z Clicka!. Siedem złotych za siedem płytek to okazja jakich mało, najwyżej nie wypiję dzisiaj jak co piątek dwupaku „harnasiów”.

CeDeki z KŚG to covery z lat 2001-2005, zawierające takie tytuły, jak Caesar II, Hegemonia: Żelazne legiony, Zegarmistrz czy Robin Hood: Defender of the Crown. Co najwyżej dwuletnie (oprócz „Cezara”), solidne tytuły, ale umówmy się: hity to nie są. Za to mają jedną podstawową zaletę: są po polsku! W pierwszych latach nowego millenium wcale nie było to tak oczywiste, ale Komputer Świat GRY zrobił z tego standard, i za to chwała Martinezowi, Alexowi i spółce. Co do Clicka!, zdobyłem płytki z lat 2005-2007, a na nich The Longest Journey, Tomb Raider: The Angel of Darkness czy Bet on Soldier: Blood of Sahara. Czujecie wyższą ligę? Bo ja tak, mimo iż w momencie wrzucenia ich na cover CD były to już tytuły kilkuletnie. I choć nie zawsze były spolszczone (vide wspomniany Tomb Raider), zawsze fajnie było pograć w tytuł światowej klasy. Podsumowując: oba pisma mimo różnych podejść warte były grzechu. Potwierdzały to liczby: w 2005 roku średnia sprzedaż Clicka! wynosiła 58 tys. egz., a Komputera Świat GRY – 50 tys. egz. W owym czasie rządził na rynku oczywiście CD-Action z prawie dwukrotnie większą sprzedażą, ale do ich „pełniaków” nikt wtedy startu nie miał.

Junior ma rakietę zamiast komputera, oczywiście bez napędu DVD, więc nie ma jak moich płytek odpalić. Ja, ze swoim 12-letnim dinozaurem przeglądam moje nabytki bez problemu. Strasznie mam ochotę w coś zagrać, choć nie mogę się zdecydować. W sumie nigdy nie dałem szansy The Longest Journey, a to gra kultowa. Tylko że te stare przygodówki są takie trudne…

Płyty z pism Click! i Komputer Świat GRY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *