Strona główna » Newsy » Wywiad z Piotrem [Alienem] Bilskim

Wywiad z Piotrem [Alienem] Bilskim


Opublikowano: 06/08/2021 | Autor: Avok

Po prawie dwóch miesiącach baza redaktorów doczekała się kolejnego update’u. Uzupełniłem biogram Krzysztofa [Atora] Woźniaka i zrobiłem całkiem nową notkę Piotra [Aliena] Bilskiego. Tym razem „poszedłem na całość” i wrzuciłem mnóstwo rzeczy: zdjęcia, ciekawostki, mini wywiady, pełny spis tekstów itd. Dobre 30 tysięcy znaków. Co więcej, Alien wyraził zgodę na rozmowę z Zapachem Papieru i mogliśmy powspominać stare dobre czasy. Wywiad z nim umieściłem w jego notce, a możecie go wyświetlić wchodząc z podstrony „Wywiady/relacje” lub „Redaktorzy/autorzy”. Warto poczytać, jest interesująco, na dodatek to jedyny „growo-branżowy” wywiad Piotra w sieci.

A teraz w skrócie: czytelnikom Świata Gier Komputerowych nie trzeba Piotra [Aliena] Bilskiego przedstawiać. Przez 10 lat związany był z bydgoskim miesięcznikiem, pisząc dużo i ciekawie. Uwielbiał tematykę kosmiczną. Na koncie ma opisy, recenzje, poradniki i artykuły publicystyczne, prowadził kąciki tematyczne, a nawet pisał o muzyce. Co ciekawe, ten sztandarowy redaktor… nigdy nie był w siedzibie redakcji ŚGK! O tej i innych ciekawostkach możecie przeczytać właśnie w wywiadzie.

Dziś docent Piotr Bilski jest szanowanym naukowcem Politechniki Warszawskiej, zajmującym się zagadnieniami, których samo wymówienie naraża mój język na kontuzję. Ale jak schodzimy na tematy gier i czasów w ŚGK to nagle budzi się stary Alien, opowiadający z pasją i ogromnym sentymentem o dawnych dziejach. A w gablocie obok jego gabinetu wisi ostatni, jubileuszowy numer Świata Gier Komputerowych.

Piotr [Naczelnik] Pieńkowski i Alien

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *