Strona główna » Newsy » PSX Extreme nr 7/2021 (287)

PSX Extreme nr 7/2021 (287)


Opublikowano: 06/07/2021 | Autor: Avok

Trzymam w dłoniach lipcowy numer PSX Extreme. Co my tu mamy? Z przodu okładka z nowego Snipera, z tyłu – Green Hell (znowu? A miesiąc temu nie była?). W środku zaś…

W tym miesiącu najwięcej, bo prawie 20 stron poświęcono grom prezentowanym na E3. Oczywiście to nie stare czasy, kiedy każdą relację z targów czytało się z uśmiechem na twarzy, a perypetie redaktorów zwiedzających targi (i ich okolice) były równie fascynujące, co serwowane nowości. A jakie były zdjęcia z imprezy?! Obecnie ze względu na pandemię mamy event online i suche informacje o grach. O hitach z E3 poczytałem w ostatnim CDA, więc ten przegląd zostawię sobie na później.

W bieżącym numerze zrecenzowano 23 gry. Najwyższe oceny – dziewiątki – otrzymały Guilty Gear Strive i Ratchet & Clank: Rift Apart (ten drugi został też „grą numeru”). Najbardziej (noty 4/10) dostało się Gold Rush: The Game i Necromunda: Hired Gun. Sięgam do ostatniego CD-Action i widzę, że większość ocen w obu periodykach się pokrywa. W przypadku dwóch tytułów są większe rozbieżności, a najmocniej biją po oczach różnice w ocenie Subnautica: Below Zero. CDA dało tej grze 9/10 i znaczek jakości, PSX Extreme – tylko 6/10. Trzystronicowy esej Daela kontra upchany na 1/3 strony tekst Konsollite. Kto ma rację, a kto dyrdymały prawi – oceńcie sami. Ja nie grałem (Junior grał w jedynkę, scalakował i nie poleca) i na razie za Subnauticę się nie zabieram. Chrapkę mam za to na opisywane w PSX-ie Chivalry 2. Cóż, zawsze marzyłem, by walczyć niby legendarny rycerz Fulko de Lorche.

Pewnie ze względu na objętość materiału z E3 w najnowszym numerze jest tylko jeden temat numeru. I to na dodatek kompletnie mi nie podchodzący, bo wojna marżowa wielkich tego świata już mi się dawno przejadła. Inne teksty mogą za to poprawić humor. Przy okazji premiery Sniper: Ghost Warrior Contracts 2 zaznajomimy się z profesją prawdziwego snajpera, poczytamy też o filmowych bohaterach ery VHS. Zwiedzimy ponadto muzeum/salon gier w Elblągu, poczytamy o exclusive’ach Sony na PC i postaramy się zrozumieć, na czym polega fenomen D&D. Na deser dostaniemy wybór felietonów z(gredów) i nie tylko, kąciki filmowy, komiksowy i listowy, a także pokaźną kupę rubryk i tekstów, o których zwyczajowo nie napisałem, a które wołają: „zalicz mnie!”. I zaliczę, choć może art Myszaqa tym razem sobie daruję. Co poczytam o tych jego propozycjach filmowych, to w nocy spać nie mogę.

PSX Extreme nr 287 – przednia okładka
PSX Extreme nr 287 – tylna okładka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *