Strona główna » Newsy » CD-Action nr 8/2021 (323)

CD-Action nr 8/2021 (323)


Opublikowano: 30/06/2021 | Autor: Avok

Wczoraj w kioskach pojawił się ósmy numer CD-Action. Gdybym sprawy nie śledził to zakup pewnie bym przegapił, myląc pismo z czerwcowym PSX Extreme. Okładka normalnie kopiuj/wklej. Zawartość na szczęście jest już inna.

W tym miesiącu na same gry poświęcono wyjątkowo dużo miejsca. Raz, że wrzucono info o nowych tytułach z E3 (sama relacja z targów krótka, wiadomo – były online), dwa – samych recenzji jest aż 35! Niestety, blisko 30% to opisy produkcji na PC, więc dla mnie mało ciekawe. Wśród ośmiu gier ze znaczkiem jakości najbardziej promowany jest Ratchet & Clank: Rift Apart na PS5, więc te niedobitki, którym udało się zdobyć konsolę Sony z pewnością się ucieszą. Muszę się przyznać, że dwa razy przeleciałem strony z recenzjami i nic szczególnie nie przykuło mego wzroku. No, może poza indykiem The Longest Road on Earth, którego opis autor opatrzył określeniami typu „doświadczenie”, „emocje” i „przeżycia”, i w efekcie nie przyznał oceny, bo podobno się nie da. Tani chwyt żeby zaciekawić czytelnika i przyznaję – ja na takie rzeczy daję się nabrać, Junior nie.

Skoro recenzji więcej, to publicystyki mniej. I prawda, w tym miesiącu teksty okołogrowe zaczynają się dopiero na stronie 82 (w poprzednich numerach odpowiednio na stronach 78 i 72). Oczywiście jest co poczytać, ale baza, z której wybieram, jest mniejsza. Na początku sięgnę po artykuł o niedawno zmarłym Benoît Sokalu, puszczając sobie w tle nastrojową muzykę z Syberii. Potem zaliczę tekst o nowych grach na stare komputery i konsole, po czym zaglądnę do „Muzeum techniki”, gdzie powspominamy z Bartkiem czasy Telegazety. Archiwalne zdjęcia przyciągają mnie także do spisanej na kilku stronach historii klawiatury, choć to temat trochę zalatujący banałem. Zastanawiam się, co Smuggler wymyśli do następnego numeru – dzieje pokrowców na monitory? Poza tym łyknę w całości Magazyn kulturalny, Szpile i Action Redaction, pozostawiając na sam koniec działy sprzętowy i technologiczny. Jest tam na przykład obszerny artykuł o popularnych apkach na smartfony. Tylko że mnie to totalnie nie interesuje.

Na zewnątrz gorąc, mam leżak, chłodne napoje się skombinuje. Dwa dni przerwy od EURO wypełnię lekturą CD-Action, czego i wam życzę.

Okładka CD-Action nr 323
Okładka PSX Extreme nr 286

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *