Strona główna » Newsy » Rafał [Szycha] Szychowski w bazie autorów

Rafał [Szycha] Szychowski w bazie autorów


Opublikowano: 26/05/2021 | Autor: Avok

Trochę ruchu porobiło się w bazie autorów. Uzupełniłem notkę Artura [Ambroza] Ambroziaka i dodałem nowy biogram Rafała [Szychy] Szychowskiego. W zakładce „Wywiady/relacje” wrzuciłem także link do jednego z wywiadów (moim zdaniem najciekawszego) z Tadeuszem [Zooltarem] Zielińskim.

Jeżeli chodzi o Artura Ambroziaka to jest to autor – widmo. Widniał w stopce magazynów Computer Studio i Computer Studio Wydanie Specjalne przez ponad cztery lata, a w międzyczasie prawie nic nie napisał. Albo go tak lubili, albo wykosić ze stopki zapomnieli.

Szycha natomiast pisał do Gier Komputerowych i przez dwa lata nawet brylował w ilości tekstów i ogólnej obecności na łamach pisma. Mimo iż młody i niedoświadczony, zabierali go na targi, pokazy, eventy itd. Był jednym z „młodzieżówki”, która w latach 1997-1999 dominowała w wydawnictwach CGS-u i którą chlubił się Marek Suchocki. Teksty pisane były w młodzieżowym stylu, z użyciem potocznego słownictwa i slangu uczniowskiego. Jednym się to podobało, innym nie. Ci drudzy mówili o degradacji do poziomu gazetki szkolnej i obniżaniu rangi pisma. Faktem jednak jest, że był to najlepszy okres (trwający do 2000 roku) w dziejach Gier Komputerowych. Magazyn się rozrósł i myślę (choć nie znam statystyk sprzedaży), że cieszył się dużą popularnością. A samego Szychę wiatr wywiał z gazety i branży tuż po tym, jak GK połączyły się z PC Gamerem Po Polsku. Dziś działa w marketingu sieciowym, robi podcasty i wciąż lubi sobie pograć.

Zooltar, robak i Szycha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *