Strona główna » Newsy » CD-Action nr 6/2021 (321)

CD-Action nr 6/2021 (321)


Opublikowano: 08/05/2021 | Autor: Avok

Uroki przebywania w obcym kraju pośród lasów, skał i jezior mają jedną zasadniczą wadę – polskie gazety o grach tu nie docierają. Stąd moja niemożność obsmarowania ostatnich wydań krajowej czołówki. Świeże numery czekają na mnie w domu, tymczasem poprosiłem Juniora by opowiedział mi o wrażeniach z unboxingu CD-Action. Poniżej stenogram z naszej rozmowy:

„Powitała mnie ładna, stylowa okładka z Diablo II: Resurrected. W okrojoną wersję gry redaktorzy już cięli i chwalą się tym w dziale „Już graliśmy”, ale jeśli to jak mówią pochlapane nową farbą Diablo II z dodatkiem Lord of Destruction, to ja pierdziu. Mogli się bardziej wysilić. Jako fanboy PlayStation najpierw jednak zerknąłem na jeden z pierwszych artykułów „Dokąd zmierzasz, Sony?”. Opisują w nim ostatnie działania firmy np. to że nie zrobią Days Gone 2, nie zamkną cyfrowych sklepów PS3 i Vity czy nie dadzą nam odpocząć za sprawą nowego benefitu w PS Plus – Playstation Plus Video Pass. Taki mini Netflix wykombinowany.

„Recenzje” otwiera świeża polska premiera: Outriders. Widzę że nie jest to hit numeru (ocena 7+). Najwyższe noty dostały bowiem Monster Hunter Rise, Euro Truck Simulator 2 – Iberia i Gnosia (oba po 8+). Co do pierwszej gry to wiadomo – wygrywa wszędzie, co do ostatniej to jestem zdziwiony. Nie dość że to nienowy tytuł z 2019 roku, który dopiero teraz wyszedł na Switcha, to na dodatek visual novel i nie ukrywam – wygląda jak kupa.

Luźno kartkując dział „Publicystyki” zainteresowałem się sporym, solidnie przygotowanym artykułem Smugglera o mikroprocesorach. Dalej „Złamać konsole” – tekst o walce producentów konsol z niezależnymi wydawcami, którzy żeby robić gry na konsole, musieli najpierw je złamać. Na pewno odwiedzę „Muzeum techniki” Bartłomieja Kluski, który opowiada o kasetach magnetofonowych. Mamy wielkie pudło kaset na strychu, może jakąś włączę jak będę czytał. Na koniec jeszcze „Z archiwum Deus Ex” – tekst porównujący popularne teorie spiskowe z cyberpunkowym uniwersum. Nie do końca wiem jak to się będzie czytać, ale fajnie wygląda, no i ma 5 stron 😉 Kto lubi sprzęt ten się ucieszy na duży (12 stron) dział „Technologie”. Tym razem hitem ma być chyba megaporadnik dotyczący smartfonów. Dla mnie osobiście to jest bez sensu, bo jak będę szukał telefonu, to znajdę i porównam sobie w sieci wszystkie modele, a nie tą garstkę z pisma.”

Tyle Junior. Dziękuję mu i przypominam, że CD-Action jest w kioskach od 4 maja.

CD-Action nr 321 – przednia okładka
CD-Action nr 321 – tylna okładka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *