Strona główna » Newsy » Rękawica The Glove na PSX-a

Rękawica The Glove na PSX-a


Opublikowano: 28/03/2021 | Autor: Avok

Uwielbiam teledysk z Amazing zespołu Aerosmith. Wykreowany wirtualny świat rozpala wyobraźnię, a hełm VR i cyber rękawicę, które posiada bohater clipu, a dzięki którym można się „kontaktować” z Alicią Silverstone, chciałby mieć każdy. Oczywiście w 1993 roku to było science fiction i dopiero dziś, po prawie 30 latach od premiery teledysku podobna technologia jest dostępna. Dlaczego o tym piszę? Ano dlatego, że stałem się właśnie posiadaczem cyber rękawicy The Glove na pierwsze PlayStation. Alicio Silverstone, nadciągam!

The Glove jest oficjalnie licencjonowanym przez Sony kontrolerem, wypuszczonym na rynek w 1998 roku. Po założeniu na prawą dłoń można wykonywać nim ruchy zarówno w poziomie, jak i w pionie. Żadnych żyroskopów, jedynie ruchy nadgarstkiem. Przyciski standardowego Dualshocka zostały przeniesione na kontroler i tak rozmieszczone, żeby można było je obsługiwać wszystkim palcami. Co ciekawe, nie uświadczycie dedykowanych rękawicy produkcji, obsługuje ona bowiem wszystkie gry na PSX-a. Założyłem więc gadżet na łapę, włączyłem pierwszy lepszy tytuł z brzegu i…

Po 30 minutach „zabawy” wyłączyłem to ustrojstwo w cholerę! Na tym nie da się grać! To znaczy da się, ale potrzeba długiego, żmudnego treningu, a efekty i tak będą sto razy gorsze niż przy użyciu Dualshocka. Przyciski nie leżą idealnie pod palcami, więc trzeba sporo się nagimnastykować, by je odnaleźć. Ale najgorszy jest bezustanny ruch nadgarstkiem. Po półgodzinnej sesji takiego operowania we wszystkich kierunkach już wiedziałem, że jeśli natychmiast nie przestanę, to jutrzejszy dzień zacznę od teleporady u chirurga-ortopedy. Na szczęście przestałem.

The Glove to fajny, futurystycznie wyglądający gadżet do zaszpanowania kolegom i wrzucenia zaraz potem do gablotki. Nie próbujcie na tym czymś grać! No chyba, że, jak słusznie zauważył Junior, nie macie lewej kończyny górnej, wtedy sterowanie samą prawą ręką ma sens. Może po dłuższym treningu da się do tego przyzwyczaić. Nie wiem, nie planuję próbować. Mam na szczęście dwie łapy i póki co wracam do Duala!

Rękawica The Glove na PlayStation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *