Strona główna » Newsy » PSX Extreme nr 3/2021 (283)

PSX Extreme nr 3/2021 (283)


Opublikowano: 09/03/2021 | Autor: Avok

Wdycham właśnie zapach marcowego numeru PSX Extreme. Tak czasami mam, że sztachnąć się muszę. Na okładce za sprawą Returnal wita nas wiosenna, lekko zgniła zieleń. W środku po większej liczbie opisywanych tytułów (recenzje na 18 stronach, poprzednio na 13) też widać, że ferie się skończyły. Najlepiej ocenione tytuły w bieżącym numerze to Nioh Remastered i Control Ultimate Edition – oba na „9-„. Ten drugi wciąż mam nieograny na PS4. Najbardziej zainteresował mnie jednak wspomniany wyżej okładkowy Returnal – wygląda pięknie i zachęcająco, a screeny na pierwszy rzut oka wyglądają jak z „Avatara”. Albo mi się wydaje.

Publicystyka jak zwykle wypada okazale. W oko wpadło mi kilka tematów, z 40-leciem Indiany Jonesa na czele. Któż z nas nie kocha Indiego? Ciekawie zapowiada się tekst o historii Rockstar, przeleciałem wzrokiem kilka akapitów i dominującymi słowami są „PR”, „marketing” i „skandal”. Trudno się nie zgodzić. Jest też świetnie zapowiadający się artykuł Łukasza Dziatkiewicza o dziwnych miejscach, do których trafiały automaty arcade. Gdzie? To trzeba przeczytać! Poza tym mamy teksty o polskim mistrzu portów i remasterów czyli QLOC, rozważania w stylu „czy cyberpunk dopadnie nas za 10 lat” i wiele, wiele innych materiałów. Wszystkich w ciemno polecić nie mogę, bo nie każde słowo pisane w PSX-ie trzyma w mojej opinii poziom. Ostatnio po raz pierwszy od niepamiętnych czasów nie doczytałem artykułu do końca (historia serii Chrono Trigger). Po dwóch stronach rozbolały mnie wszystkie zęby, a muszę o nie dbać, bo większość mam swoich.

Rzecz jasna nowy PSX Extreme wypada na plus. Oprócz wspomnianej wyżej zawartości pamiętajmy o masie felietonów, działach listów, komiksowym i filmowym, forum czytelników i wiele innych drobiazgach, składających się na 100 stron dobrej rozrywki. Rubika już włączyłem i zabieram się za czytanie. Zacznę od Indiany, albo nie – od arcadówek w pralniach, albo nie – od Indiany jednak, a może…

PSX Extreme nr 283 – przednia okładka
PSX Extreme nr 283 – tylna okładka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *