Strona główna » Newsy » PSX Extreme nr 1/2021 (281)

PSX Extreme nr 1/2021 (281)


Opublikowano: 08/01/2021 | Autor: Avok

Trzymam styczniowy numer PSX Extreme w rękach. We wstępniaku czytam, że był już do kupienia przed Świętami. Nie wiedziałem i nie widziałem. Widzę natomiast nowy kalendarz na 2021 rok, ścienny, z ważnymi datami gamingowymi. Wygląda jak zrzynka z Pixela, (albo na odwrót, choć jakie to ma znaczenie, skoro to ten sam wydawca 🙂 Pożartowaliśmy, a teraz zaglądnijmy do środka.

Dwa tematy rządzą w bieżącym wydaniu „szmatławca”: nowa generacja konsol i Cyberpunk 2077. Pierwszy reprezentują art Rogera komentujący premiery PS5/XSX, dyskusja zgredów o przesiadce na nowy sprzęt oraz „Temat numeru”, a w nim opis next-genowych peryferiów (head setów, padów, charge kitów, kamerek itp.) i telewizorów do podpięcia konsol. W sumie 25 stron. Drugi wyczerpują: mega recenzja „Cyber-a” (znaczek „gra numeru”, ocena 9- dla wersji next-genowych i dużo niższa dla PS4/XBO), tekst o kampanii marketingowej „Redów” i felieton Mazziego o pożegnaniu PS4. W sumie 10 stron. Mam wrażenie, że obszerność tych materiałów zjadła miejsce na recenzje innych gier, które w większości są przeraźliwie krótkie (po 2-3 recki na jednej stronie!).

Z pozostałych materiałów od razu wpadły mi w oko artykuły o Pewexach, modelach Gunpla i wierzeniach pogańskich Słowian. To pójdzie do czytania na pierwszy rzut. Poza tym jest jak zwykle cała masa felietonów stałej paczki autorów, standardowe działy okołogrowe (filmowy, komiksowy, czytelników), rubryka listów HIV-a i kupa mniej lub bardziej potrzebnego stuffu. Jest co poczytać. Kawka zaparzona, Zdziśka Sośnicka nastawiona, nogi pod sufit wywalam i o tych jakiś Perunach czy też Pieronach lekturę zaczynam…

PSX Extreme nr 281 z kalendarzem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *