Strona główna » Newsy » Commodore & Amiga z 1992 roku

Commodore & Amiga z 1992 roku


Opublikowano: 22/12/2020 | Autor: Avok

Cztery numery magazynu Commodore & Amiga (C&A) dodałem do swojego katalogu. Wśród nich jest pierwszy numer ze stycznia 1992 roku. Te prawie 30-letnie gazetki zachowały się w dobrym stanie, choć papier już pożółkł, a numer premierowy wymagał podklejenia. Czasopismo szatą graficzną, objętością i formatem przypomina siostrzane Bajtka i Top Secret, co i nie dziwota, bo wydawca jest wspólny – Spółdzielnia „Bajtek”.

Dla przypomnienia: Commodore & Amiga ukazywał się w latach 1992-1995, pierwszym redaktorem naczelnym był Klaudiusz Dybowski. W sumie wydano 46 numerów. Podtytuł „magazyn użytkowników komputerów „Commodore” mówi wszystko. Na łamach miesięcznika można było znaleźć materiały dotyczące wszystkich „komozłomów” używanych w polskich domach i biurach, zarówno popularnych C64/C128 i wszelkiej maści Amig, jak i niszowych VIC-20, C16/C116 czy Plus/4. Mimo niewielu stron upychano wiele treści: poradniki sprzętowe, opisy programów, kursy oprogramowania i publicystykę. Było miejsce na listingi, recenzje książek i dział listowy. Fani gier też mogli znaleźć coś dla siebie, choć ich hobby wydzielano nie więcej jak 1-2 strony. W redakcji działali znani graczom autorzy: Piotr [PLis] Liszewski, Bartłomiej [Voyager] Dramczyk, Rafał [Jetboy] Piasek czy Rafał [RAF] Wiosna. Nieść gminna niesie, że nawet niejaki Smuggler z późniejszej konkurencji coś tam przemycił i opublikował. Ale to pewnie plotka.

W 2015 roku przy okazji Pixel Heaven ukazało się jednorazowo wydanie specjalne Commodore & Amiga, które można było nabyć na imprezie. Teraz do zdobycia w drugim obiegu.

Pisma Commodore & Amiga z 1992 roku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *