Strona główna » Newsy » Mam pomysł na grę: tortury!

Mam pomysł na grę: tortury!


Opublikowano: 12/09/2020 | Autor: Avok

Pomysłowość ludzka nie zna granic. Chciałbym dzisiaj przytoczyć fragment artykułu „Mam pomysł na grę” z CD-Action nr 3 – 7-8/1996, autorstwa Jerzego [Liftera] Poprawy. Lifter pracował ówcześnie w Leryx Longsoft i firma ogłosiła w gazetach, że poszukuje oryginalnych scenariuszy gier. Przyszło podobno mnóstwo propozycji, niektórych rzeczywiście bardzo „oryginalnych”. Tymi się postanowił podzielić autor artykułu. Ja przytoczę jeden pomysł na grę, noszącą tytuł TORTURY:

„Gra jest oryginalna – chodzi bowiem o torturowanie jeńców. Na początku kierujemy członkiem gestapo posiadającym pałkę i strzykawkę z napojem usypiającym. Za nami posuwa się ciężarówka. Napotkanych ludzi trzeba walnąć pałką, dać zastrzyk i wrzucić do ciężarówki. W ciężarowce mieści się 10 ludzi.
Im szybciej i bez draśnięcia zapakujesz ludzi do ciężarówki tym więcej dostaniesz siana. Za pieniądze możesz kupić odpowiednie materiały do tortur: maszynę do prania mózgu, maszynę prawdomówności i inne. Możesz też wynająć typków do oblewania jeńców wodą i bicia pałkami. Więzień musi powiedzieć przynajmniej 5 linijek. Torturować go możesz tak by go nie zabić lub by nie stracił przytomności.
Łapanie i torturowanie jeńców to punkty prestiżu w gestapo. Za 5 punktów awansujemy wyżej. Po kilku awansach zostajemy szefem gestapo. I wtedy, niezależnie od nas, w formie komiksowych screenów, wpadają rosyjscy żołnierze i zabijają wszystkich (!!!!!).
Na koniec widać rękę z kartą identyfikacyjną ze zdjęciem twojego wybranego gestapowca. Na dole podane są ofiary. Ręka z kartą obniża się i jawi się Twoje ciało z kilkoma ranami.”

Nie podano imienia i nazwiska autora powyższego pomysłu, ale trzeba przyznać że łeb facet ma 😉 Nie tylko podał zarys „fabuły”, ale nawet opisał mechanikę, punktację, levelowanie itd. Wydaje się jednak, że nie wygrał ostatecznie konkursu, bo nie przypominam sobie, żeby Leryx Longsoft stworzył grę w oparciu o podobny scenariusz. A i Lifterowi też się nie spodobało… 🙂

CD-Action nr 3 – przednia okładka
Artykuł: Mam pomysł na grę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *