Strona główna » Newsy » Cool Games z 2000 roku – przegląd

Cool Games z 2000 roku – przegląd


Opublikowano: 02/09/2020 | Autor: Avok

Dzięki owocnej współpracy z Maćkiem kupka czasopism, które oczekują na przegląd, weryfikację i umieszczenie w mojej biblioteczce znów się powiększyła. Dostałem sporo pojedynczych numerów (niekiedy z dość rzadkich wydawnictw), których mi brakowało. Na przykład Cool Games nr 11 z lutego 2000. To jedna z tych serii, których dość dużo zawitało na polski rynek dwadzieścia lat temu (Top Games, Dobra GRA, Extra Gra, Ultra Gra i inne). Zawierały zazwyczaj pełną wersję gry plus broszurkę będącą w istocie instrukcją / poradnikiem do gry, czasami wrzucano jeszcze coś ekstra (plakat, recenzję, opis uniwersum gry itd.).

Seria Cool Games ukazywała się w latach 1999-2001, w sumie wydano 17 zeszytów. Na okładce 20-stronicowego pisemka można przeczytać „Kolekcja najnowszych gier komputerowych” i na początku rzeczywiście tak było. Potem jednak „najnowsze” zaczęło oznaczać dwu-, trzyletnie produkcje i pewnie dlatego zmieniono podtytuł na „Kolekcja najlepszych gier komputerowych”.

Jeszcze słowo na temat wydawcy. To firma SoftPress z Kątów Wrocławskich, której właścicielem i równocześnie redaktorem prowadzącym był Tadeusz Gramiak. Był on w bliskich stosunkach z ówczesnym wydawcą CD-Action (Silver Shark), przez co mógł np. „wypożyczać” z CDA recenzje gier, które puszczał w serii Cool Games. A i kilka tytułów pojawiło się w podobnych okresach i tu, i tu (Shogo, Unreal).

Cool Games nr 11 – przednia okładka
Cool Games nr 11 – tylna okładka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *