Strona główna » Newsy » Trzy NEO Plusy z lat 2002-2003 – przegląd

Trzy NEO Plusy z lat 2002-2003 – przegląd


Opublikowano: 15/05/2020 | Autor: Avok

Trzy archiwalne numery NEO Plus z lat 2002-2003 dodałem do pudła z napisem… NEO Plus. Przed zapuszkowaniem jak zawsze przewertowałem nowy nabytek, by przypomnieć sobie tamten okres i przenieść się na chwilę w czasie…

Wakacyjny numer NEO Plus z 6-7/2002 kusi piękną Millą Jovovich na okładce, co zapowiada recenzję filmu Resident Evil. Recenzent chwali obraz Paula Andersona i wbrew wielu krytykom zgadzam się z nim całkowicie. Pierwszą część RE świetnie się ogląda i przekonała mnie do siebie równie mocno co Mortal Kombat, Doom czy Silent Hill. A może nie jestem zbyt wymagający? Jedźmy dalej: w piśmie rządzi niepodzielnie PlayStation 2, na topie są takie tytuły jak The Gateway, Kingdom Hearts czy Final Fantasy X (z poradnikiem na 18 stron! Tak się kiedyś pisało). Xbox może pochwalić się jedną poważną recenzją (The Elder Scrolls III: Morrowind), a GameCube… kontrowersyjnymi reklamami 😉 Kiedyś pisałem już o reklamie GBA, na której widać było wprasowane w ziemię ciało skoczka, który zapomniał otworzyć spadochron, bo grał na konsolce w trakcie skoku. Teraz widzimy spoczywającego na hamaku i tnącego na „gejmboju” (w trybie 24/7) luzaka, który zapomniał o bożym świecie, a w szczególności o swoim psie, o czym świadczy szkielet tego ostatniego. Nawet zabawne. Ciekawe, czy familijna firma Nintendo wiedziała o tych reklamach? Chyba nie.

Drugi NEO Plus to nr 12/2002. Na okładce i w środku rządzi tym razem GTA Vice City. I nie dziwota, bo to gra – kult. Mimo iż część fanów krytykuje ją za nazbyt kolorową grafikę, to fabuła, muzyka i klimat Miami lat 80-tych stawiają ją u mnie na pierwszym miejscu. Nieraz do niej wracam, a radio Emotion 98.3 Fernando Martineza słucham codziennie. Poważnie! Co tam jeszcze dają: pojawiło się więcej dobrych gier multiplatformowych (Tony Hawk’s Pro Skater 4, BloodRayne), trochę dobrych exlusive’ów na gacka (Eternal Darkness) i klocka (Deathrow) oraz znów cała masa przebojów na PS2: Pro Evolution Soccer 2, WRC II Extreme, Red Faction 2 czy mój ulubioniec Ratchet & Clank. W dziale pocketów wyłowiłem zapowiedź N-Gage’a zatytułowaną „Nokia wchodzi na ring”. Cóż, Anek nie mogła wtedy wiedzieć, że ta przenośna niby-konsolka zaliczy ciężki nokaut już w I rundzie (sprzedaż na poziomie 6 tys. sztuk w pierwszym tygodniu premiery!) i będzie się słaniać na nogach aż do końca starcia (3 mln sprzedanych egzemplarzy, niecałe 60 tytułów).

Ostatnia zdobycz to NEO Plus nr 50 z 2/2003. Na okładce panienka z Primala, tytułu ponoć topowego na PlayStation 2, o którym nigdy nie słyszałem (co jest nie do zaakceptowania zważywszy, że na czarnulę wyszło zaledwie 4,5 tysiąca gier! 😉 W środku zaskoczenie: więcej tu Xbox-a niż PS2! Poza wspomnianym Primalem i Guilty Gears XX niewiele się tu na plejaka dzieje, tymczasem klocek atakuje hitami pokroju Dead or Alive: Xtreme Beach Volley, Panzer Dragon Orta czy MechAssault. Do tego redakcja prezentuje usługę Xbox Live. Uruchomienie amerykańskiej wersji trochę trwa (problemy z regionem, adresem, kartą kredytową) ale ostatecznie kończy się sukcesem. Dziś włączenie usług sieciowych na konsolach jest banalnie proste, ale kiedyś to była frustrująca czynność, kończąca się nieraz „telefonem do przyjaciela”.

Po kilku godzinach zakończyłem przeglądanie moich „nowych” NEO Plusów. Przypomniałem sobie sprzęt, akcesoria, tytuły i fakty z tamtego okresu. Wróciłem do ulubionych działów i autorów, których cenię. I wiecie co: to był wspaniale spędzony czas!

NEO Plusy z lat 2002-2003

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *