Strona główna » Newsy » Konsola TV do Ponga Color-Multi-Spiel 4106

Konsola TV do Ponga Color-Multi-Spiel 4106


Opublikowano: 26/04/2020 | Autor: Avok

Po cenie nieprzyzwoicie niskiej nabyłem grę telewizyjną Universum Color-Multi-Spiel 4106 (model B) niemieckiej firmy Quelle. Data produkcji tego klasycznego Ponga to 1981 rok. Konsolę udało mi się nabyć w oryginalnym pudełku z ładną panią na okładce (stan 4/5 – oczywiście pudełka, nie pani 🙂 ), z instrukcjami, schematem i gwarancjami. Jest nawet saszetka z kulkami żelowymi pochłaniającymi wilgoć!

Konsola jest koloru brązowego, ze srebrnym panelem operacyjnym zawierającym przyciski, suwaki i przełączniki. Widać, że nie była eksploatowana intensywnie, bo posiada niewiele rysek czy otarć, wszystko przełącza się/przesuwa płynnie i bez zacięć. Podłączana jest do telewizora przez kabel antenowy, a zasila ją sześć baterii R14 (można też użyć zasilacza 9V z okrągłą końcówką). Manipulatory w formie suwaków spoczywają w slotach po obu stronach urządzenia i można je wyjąć w trakcie zabawy.

Universum Color-Multi-Spiel 4106 oferuje cztery wariacje Ponga plus dwie gry na pistolet, którego niestety nie posiadam. Nie wiem, czy sprzedawany był w zestawie z konsolą, czy oddzielnie, choć na 100% dołączany był w osobnym pudełku. Ale nawet bez niego gra się bardzo fajnie, konsola oferuje różne modyfikacje rozgrywki: zmniejszanie paletek, ręczne lub automatyczne serwowanie, regulację prędkości piłki czy kąta jej odbicia. Zabawa jest przednia (szczególnie na dwie osoby), choć to tylko Pong. Sama konsola prezentuje się bardzo ładnie i spoczęła na półeczce obok pongowego brata z wysp brytyjskich.

Konsola TV Universum Color-Multi-Spiel 4106

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *