Strona główna » Newsy » Koniec CD-Action (?)

Koniec CD-Action (?)


Opublikowano: 27/04/2020 | Autor: Avok

Temat dnia czyli koniec CD-Action zawładnął polskim Internetem. Również ja powinienem skrobnąć parę słów. Przewidywałem upadek CDA od jakiegoś czasu. W opublikowanej w grudniu 2019 roku historii pisma wypunktowałem wszystkie zmiany na gorsze, jakie w nim zaszły w ciągu ostatnich dwóch lat, a które były oznakami coraz bardziej widocznego kryzysu. Dwa tygodnie temu na wieść o rezygnacji z pełnych wersji wyraziłem obawę, czy aby ukaże się kolejny numer magazynu. A żeby mi język ucięli…

Ale to nie moja wina, że kończy się piękna karta CD-Action. To wasza, a w zasadzie nas wszystkich. Za decyzją o zamknięciu pisma stoi jego spadająca rentowność, czyli mówiąc wprost malejąca sprzedaż. Przestaliśmy kupować prasę, to mamy za swoje. Korporacja nie zna litości i ma w nosie sentymenty.

Bauer oficjalnie twierdzi, że na razie CD-Action będzie się ukazywać, a o jego losach zdecydują najbliższe miesiące. Pewne jest, że ukaże się majowy numer, który jest już w druku, natomiast trudno uwierzyć w jakąkolwiek dobrą wolę wydawcy, jeśli wręczył wypowiedzenia WSZYSTKIM jego redaktorom. Będziemy wszyscy przyglądać się rozwojowi sytuacji w nadchodzących tygodniach, ale dobrze radzę: raczej nie wykupujcie prenumeraty CDA.

Bauer zamyka CD-Action

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *