Strona główna » Newsy » Mamy Intertona Video Computer 4000

Mamy Intertona Video Computer 4000


Opublikowano: 21/02/2020 | Autor: Avok

Udało mi się kupić za całkiem przystępną cenę działający model konsoli Interton Video Computer 4000. Ta wypuszczona w 1978 roku niemiecka „stacjonarka” należy do drugiej generacji konsol i nie jest tak popularna, jak Atari 2600, Intellivision czy Magnavox Odyssey. Wyprodukowano na nią tylko 40 tytułów, rozprowadzanych na ponumerowanych kartdridżach. Nie jest znana liczba sprzedanych konsol, ale nie nie może być wysoka, skoro zaprzestano produkcji VC 4000 już po 5 latach.Tym lepiej dla kolekcjonerów, dla których im coś rzadsze, tym cenniejsze.

Jak prezentuje się dzisiaj Interton VC 4000? Umiarkowanie efektownie. Konsola jest średniej wielkości, w czarnym kolorze. Cechą wyróżniającą są dwa dołączane fabrycznie kontrolery, które spoczywają w specjalnie dopasowanych miejscach w obudowie. Kontrolery mają solidne metalowe drążki, które świetnie odbijają i dają możliwość precyzyjnego sterowania w grach. Dwa czerwone przyciski plus dwanaście czarnych dopełniają obrazu całości. Możecie spytać, po co tyle przycisków na kontrolerze? Ano po nic. Działają tylko czerwone, czarne to gustowna atrapa 🙂 Gry są na tyle proste, by nie powiedzieć prostackie, że jeden guzik całkowicie wystarcza. Z dwóch zakupionych tytułów całkiem nieźle bawiłem się przy Air/Sea Battle (kasetka nr 7), który w wersji na dwóch graczy daje radę.

Czeka mnie trochę pracy przy moim Intertonie VC 4000. Konsola wymaga gruntownego wyczyszczenia, może delikatnego liftingu napisów, no i jeden kontroler muszę rozebrać, bo nie odbija tak dobrze jak powinien. Poza tych zabiegach konsola będzie jak nowa i z pewnością doczeka się własnej półeczki w mojej komórce Harry’ego Pottera.

Interton VC 4000

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *