Strona główna » Newsy » Podsumowanie roku 2019

Podsumowanie roku 2019


Opublikowano: 31/12/2019 | Autor: Avok

W ostatnim dniu roku czas na podsumowanie mijających 12 miesięcy. Mimo, iż nie zostałem gwiazdą TV i YouTube’a, pod płotem nie czają się paparazzi, a na koncie jak był tak jest debet, jestem zadowolony z utrzymania ulubionego hobby. Przyznam, że rok 2019 był dla mnie trudny i parę razy nachodziła mnie myśl, by zawiesić stronę. No ale potem przychodził jeden, dwa maile od Was, ktoś podesłał pudło z gazetami i już mi japa na powrót pojaśniała. Oto co udało się zdziałać w 2019 roku:

  • Strona Zapach papieru zanotowała kolejne 5 tysięcy wejść i obecnie licznik przekroczył liczbę 28 160. Status quo w stosunku do 2018 roku, a ludzi na świecie jakby nie było przybyło.
  • Swoje zbiory uzupełniłem o kilkadziesiąt magazynów komputerowych i o grach tak z kraju, jak i z zagranicy. Trzy pudła podarowane przez dobrych ludzi wciąż czekają na rozprawiczenie.
  • Bazę redaktorów powiększyłem o 8 nowych biogramów i drugie tyle aktualizacji.
  • Panteon kultowych czasopism wzbogaciłem o podstronę poświęconą CD-Action. Wyszło 15 tysięcy znaków na historię magazynu, dorzuciłem do tego listę 800 „pełniaków” z coverów i ponad 300 zdjęć okładek, do tego jeszcze spis redaktorów, zestawienia stron, nakładu, formatów i innego dobra. Chyba się postarałem się bo Mac Abra powiedział, że może być 😉
  • Udało mi się tym razem nie uczestniczyć w imprezach branżowych (Krakowskie Retrospekcje, Pixel Heaven), choć na tej pierwszej był przedstawiciel Zapachu Papieru.
  • Miałem drobne zaistnienia poza moją dziuplą to tu, to tam. Pomogłem odrobinkę Łukaszowi przy pisaniu artykułu o Zaxxonie, który ukazał się w PSX Extreme 4/2019. Prawiłem też mądrości o krakowskiej giełdzie w świetnym dokumencie Marcina Kiendry Gry, użytki – co dla Ciebie? – materiały dodatkowe, który można oglądnąć na YouTubie.
  • Podczas miesięcznego pobytu w Finlandii opisałem tamtejszy rynek czasopism o grach i najważniejsze tytuły, a także zdałem relacje z odwiedzin w sklepach z grami i sprzętem retro. Kto chce się osiedlić lub jechać na zakupy do kraju św. Mikołaja – ma w prezencie darmową ściągę.
  • Cieszą mnie kontakty zarówno z byłymi, jak i obecnymi Panami Redaktorami, a także (nie)zwykłymi czytelnikami i fanami retro. Trudno uwierzyć, ale nie otrzymałem ani jednego negatywnego posta (no, prawie 🙂 Szczególnie budująca jest postawa ludzi, których Zapach Papieru zainspirował do pomyszkowania w piwnicach i na strychach, wygrzebania zakurzonej prasy i ponownej lektury. Miło, że niektórzy wysyłają bezinteresownie swoje zbiory do mnie. Absolutnym jednak mistrzem jest pewien młody człowiek, który zorganizował dla mnie w szkolę zbiórkę gazet komputerowych! Szacun, Maciek.

Wszystkim graczom i czytelnikom w nadchodzącym 2020 roku składam życzenia Wszystkiego Najlepszego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *