Strona główna » Newsy » Pelikauppa czyli sklep z grami w Porvoo

Pelikauppa czyli sklep z grami w Porvoo


Opublikowano: 19/10/2019 | Autor: Avok

Doświadczenie mi mówi, że nawet najbardziej nieprzyjazne miejsce dla graczy na świecie, najbardziej zapadła dziura ma swój azyl dla fanów elektronicznej rozrywki. W 50-tysięcznym fińskim Porvoo udało mi się znaleźć taki przybytek zwany Pelikauppa, czyli po prostu „sklep z grami”. Jedyny w mieście, jak zaznaczył właściciel. W tej składającej się z kilku pomieszczeń, ulokowanej w starym budynku suterenie znajduje się sklep z konsolami i grami wideo, starymi i nowymi, a także grami planszowymi. Te ostatnie wręcz rządzą i skupiają miejscową społeczność geeków. W dwóch przygotowanych salkach urządzane są sesje i organizowane turnieje dla fanów karcianek, gier bitewnych, figurkowych i co tam jeszcze rynek oferuje. Podczas mojej obecności w jednej z salek coś się działo, wypełniona była do ostatniego miejsca rozentuzjazmowanymi grającymi. Chwilę postałem, posłuchałem i doszedłem do wniosku, że język UFO jest łatwiejszy niż fiński. Przeszedłem zatem do drugiej salki, w której mogłem pooglądać robiące wrażenie wielkie makiety do potyczek w WarZone’a, a może Warhammera 40000?

Co do strefy gier retro, było tam to, co znamy i lubimy. Najstarsze konsole pokroju NES-a czy SNES-a „chodzą” po 99 EUR, ceny gier zaczynają się od 15 EUR. Szukałem jakiejś okazji, lepszych tytułów w niskiej cenie, ale właściciel nie jest głupi i rynek zna. Przykładowo Final Fantasy VII na PSX-a jest do kupienia, a jakże, ale za 50 EUR.

Generalnie sklep w Porvoo bardzo mi się spodobał, choć ceny artykułów są z gatunków drogich albo bardzo drogich. No i nie znalazłem tutaj czegoś absolutnie wyjątkowego, unikatu na skalę światową, rzeczy zrywającej kask z głowy. No, może poza naturalnej wielkości figurami Terminatora, żołnierza-klona i Snake’a. Ale miejsce jest bardzo fajne i jeśli zawędrujecie w okolice, koniecznie Pelikauppa odwiedźcie!

Sklep z grami w Porvoo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *