Strona główna » Newsy » Pixel: Emulacja

Pixel: Emulacja


Opublikowano: 13/08/2019 | Autor: Avok

Z pudła pełnego nieprzeczytanych gazet wygrzebałem dodatek do Pixela o emulacji, rozpowszechniany podczas Pixel Heaven 2017. Jakoś dwa lata temu lektura tego małego wydawnictwa przeszła mi koło nosa, bo wolę prawdziwe retro i emulacja to nie moje klimaty. Ale teraz o dziwo pisemko zaciekawiło mnie i połknąłem je w dwa popołudnia. Jest dobrze napisane: z podziałem na platformy sprzętowe (w sumie dziesięć rodzajów maszyn), dokładnym opisem emulatorów (co, jak i gdzie trzeba nacisnąć) i listami najlepszych gier.

Jak zwykle można przyczepić się do Top 10 gier wytypowanych przez redakcję, bo to lista subiektywna, a Bartek [Voyager] Dramczyk, który był odpowiedzialny za ten dodatek, oczywiście się nie zna. Jak można zapomnieć o takich grach, jak Mr Robot, Ninja, Ghostbusters i Barbarian 🙂 na Atari XL, Silk Worm i Platoon na C-64 czy Alien Breed i Swiv na Amigę? Widać można, bo zapomnieli. Pozostaje wybaczyć.

Książeczka warta jest polecenia wszystkim posiadaczom PC, którzy chcieliby poznać kawał historii gier. Wprawdzie emulacja to emulacja i nie zastąpi prawdziwych komputerów i konsol, ale nie każdy ma tyle miejsca, co ja, by pomieścić te wszystkie wspaniałe maszyny. I kasy.

Pixel: Emulacja wewnątrz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *