Strona główna » Newsy » Prosto z Francji: VideoGamer nr 6/2017 (54)

Prosto z Francji: VideoGamer nr 6/2017 (54)


Opublikowano: 29/09/2017 | Autor: Avok

Lubię zbierać tytuły, których jeszcze nie mam w kolekcji. Tym razem udało mi się nabyć w miarę świeży numer (nr 54 z czerwca 2017) francuskiego pisma VideoGamer, wydawany przez Nickel Media. Nickel Media jest właścicielem wielu „komputerowych” magazynów, jak Play Games, PC Gamer, PC Hardware czy Windows & Internet Pratique.

Redakcja VideoGamera mieści się w Paryżu i liczy 9 osób, na oko w większości po 30-stce. Co taka grupa może zrobić? Multiplatformowy, kolorowy, 108-stronicowy magazyn bez żadnych fajerwerków. Zapomnijcie o „pełniakach”, cover dyskach czy kodach do pobrania zawartości z sieci, jedynym bonusem w posiadanym przeze mnie egzemplarzu są dwa plakaty. Generalnie bieda. W środku klasyczne rubryki: zapowiedzi, testy, temat przekrojowy, opisy sprzętu, wersji kolekcjonerskich i gadżetów (to jest akurat fajne). Zagadką dla mnie jest „oceniaczka”, mieszcząca się w przedziale 10-18 punktów. Żadnych ocen cząstkowych, żadnej skali, ot tak, przywalona jest np. „trzynastka” i kwita. Redakcja koresponduje z czytelnikami korzystając z dobrodziejstw Internetu, w piśmie znajdziecie zatem tego ekstrakt: odpowiedzi na pytania zadane na Facebooku, reakcje na listy wysłane na e-maila, linki do filmików na YouTube’ie, Tweety itd.

Generalnie pismo prezentuje się przeciętnie i nie ma jakiejś szalonej publiki (15 tys. lajków na Facebooku), ale to „młodzian” w branży – ma dopiero trochę ponad pięćdziesiąt numerów na koncie. Może się jeszcze „rozkręci”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *