Strona główna » Newsy » Prosto z Czech: Score nr 9/2016 (271)

Prosto z Czech: Score nr 9/2016 (271)


Opublikowano: 17/11/2016 | Autor: Avok

Jakiś czas temu podróżując przez Czechy zaopatrzyłem się w tamtejszy periodyk o grach – Score. To drugi, obok Level, wciąż istniejący (nieprzerwanie od 1994 roku!) magazyn growy naszych południowych sąsiadów. Zetknąłem się z nim po raz pierwszy, dlatego z ciekawością zaglądnąłem do środka.

A tam na 132 stronach zawarto to, co w typowym piśmie tego typu być powinno: nowinki, zapowiedzi, recenzje, porady, listy, technikalia, retro itd. Nie znalazłem ani jednej rubryki, której bym już gdzieś wcześniej nie widział. Oczywiście nie jest to wada, trudno bowiem dzisiaj wymyślić coś innowacyjnego. Co ciekawe i raczej nietypowe, to wyraźny podział gier na PC-towe i konsolowe. Konsole mają swoją własną przestrzeń w piśmie i, patrząc po ilości i długości artykułów, są moim skromnym zdaniem potraktowane po macoszemu. Na dołączonym DVD znalazłem 12 pełnych wersji gier, ale nie ma się co nastawiać na choćby starsze tytuły AAA. Są za to solidne „indyki” pokroju The Banner Saga, Rebel Galaxy czy Don’t Starve.

Generalnie Score mi się podoba i gdybym był Czechem, to bym je kupował. Choć ta cena to katastrofa! 199 koron to przecież ponad 32 złote! A niektórzy mówią że CD-Action jest drogie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *