Strona główna » Redaktorzy/autorzy » Tomasz Słowiński, [Czarny]

Tomasz Słowiński, [Czarny]


Rok urodzenia: b/d
Praca w pismach: Secret Service (1999)
Stanowisko: redaktor
Inne pseudonimy: b/d

Tomasz [Czarny] Słowiński – autor tekstów, redaktor Secret Service. Współpracował z SS-em (noszącym ówcześnie tymczasowo nazwę New S Service) przez dwa numery (NSS 73 z 11/1999 – NSS 74 z 12/1999). W czasie krótkiej obecności w magazynie Waldemara Nowaka najbardziej wsławił się tym, że splagiatował recenzję Warcraft 2: Battle.net Edition, autorstwa Michała [Joela] Zacharzewskiego z serwisu Strefa Gier.
W „Przeciekach” w NSS nr 79 z 5/2000 czytamy: Plagiat. Z przykrością informujemy, że w numerze NSS’74 red. Tomasz Słowiński podczas pisania recenzji dopuścił się plagiatu, wykorzystując obszerne fragmenty autorstwa Joela. Myślę, że najlepiej, bym oddał głos samemu zainteresowanemu: „Podczas pisania recenzji Warcraft 2: Battle.net Edition posłużyłem się cytatami z serwisu internetowego o grach (Strefa Gier http://gry.wp.pl), nie podając jednak źródła i nie dopełniając w ten sposób praw autorskich, za chciałbym serdecznie przeprosić autora tego tekstu oraz twórców serwisu. Czarny”.
Biorąc pod uwagę fakt, że autora plagiatu od pół roku nie było już w redakcji, wydaje się wątpliwe, by to on był autorem przeprosin.