Strona główna » Redaktorzy/autorzy » Tomasz Przyjemski, [Dixie]

Tomasz Przyjemski, [Dixie]


Rok urodzenia: 1974
Praca w pismach: Top Secret (1994-1996), Reset (1997-1998), Gambler, Secret Service
Stanowisko: redaktor
Inne pseudonimy: b/d

Tomasz [Dixie] Przyjemski – dziennikarz, redaktor pism komputerowych i o grach. W prasie branżowej od 1992 roku. Pisał do kilku periodyków growych, specjalizując się w temacie przygodówek. Najdłużej współpracował z Top Secret (TS 24 z 3/1994 – TS 54 z 9/1996), do którego sprowadził go Łukasz [Luke] Czekajewski, oraz z Resetem (Reset 1 z 5/1997 – Reset 20 z 12/1998). Miał swoje epizody również w Gamblerze i Secret Service.

Pod Pod koniec 1998 roku Tomasz Przyjemski zakończył działalność w prasie o grach. Został zatrudniony w Axel Springer Polska (obecnie Ringier Axel Springer Polska), gdzie zajmował różne stanowiska: dziennikarza w dziale software w czasopiśmie Komputer Świat, redaktor naczelny i kierownik projektu w serwisach nowych technologii, a także kierownik projektu serwisów studenckich, komputerowych i gamingowych. Po wykupie pakietu większościowego akcji Grupy ITI (właściciela Onet.pl) przez Ringier Axel Springer Polska, do grudnia 2015 roku Tomasz zarządzał projektami w grupie Onet.pl. W kolejnych latach pracował przy tworzeniu witryn, sklepów internetowych i digital marketingu jako freelancer (Reckitt Benckiser, Sii Poland) oraz w ramach własnej działalności (Przyjemski Consulting).

Niezależnie od pracy w Ringier Axel Springer Polska, Tomasz Przyjemski był twórcą sklepu internetowego imperiumbrydza.pl, którym zarządzał przez 7 lat (2006-2013). Jako autor tekstów z branżą gier utrzymywał sporadyczne kontakty, publikując artykuły w serwisach o grach np. Gamezilla.pl. Wcześniej, jeszcze w latach 90-tych, był dziennikarzem popularnego programu telewizyjnego o grach – Escape. Program, którego pomysłodawcą był Emil [Emilus] Leszczyński, emitowany był w latach 1996-1998 na antenie telewizji Polonia 1 i mimo ograniczonego zasięgu cieszył się ogromną popularnością. Warto zaznaczyć, że teksty czytał znany polski lektor Tomasz Knapik.

Tomasz Przyjemski jest absolwentem warszawskich wyższych uczelni: Uniwersytetu Warszawskiego (filologia angielska), Wyższej Szkoły Zarządzania (e-Business) i Szkoły Głównej Handlowej (marketing internetowy). Ukończył także e-Business na Oxford Brookes University oraz studia MBA realizowane wspólnie przez Politechnikę Lubelską i University of Minnesota.

Redakcja Resetu w 1997 roku. Drugi z lewej: Tomasz [Dixie] Przyjemski.