Strona główna » Redaktorzy/autorzy » Szymon Olesiewicz, [El Simone]

Szymon Olesiewicz, [El Simone]


Rok urodzenia: b/d
Praca w pismach: Secret Service (1999-2000), NEO (1999-2000)
Stanowisko: redaktor, redaktor naczelny (NEO)
Inne pseudonimy: Elsimone

Szymon [El Simone] Olesiewicz – autor tekstów, redaktor pism o grach, redaktor naczelny magazynu konsolowego NEO. W branży pojawił się na początku 1999 roku, aplikując do wydawnictwa ProScript. Pierwszy tekst opublikował w Secret Service nr 66 z 3/1999, by miesiąc później pojawić się już w stopce redakcyjnej czasopisma. Pisywał niewiele, głównie publicystykę, nierzadko na spółkę z kolegami.

Niemal w tym samym czasie co w Secret Service, El Simone pojawił się w drugim periodyku growym wydawanym przez ProScript – NEO – i to od razu na stanowisku redaktora naczelnego. Wydawca wiązał z nim duże nadzieje. W „intro” NEO nr 15 z 4/1999 czytamy: „Umarł król niech żyje król… Tym numerem definitywnie kończymy okres swobodnego pikowania pisma ku glebie. Ostatnie kilka miesięcy wyraźnie mu nie posłużyło, tak więc nastał czas wiosennych porządków. Na porządki załapała się zarówno szata graficzna pisma jak i kilka innych śmieci. Z prawdziwą przyjemnością przychodzi mi przedstawić nowych włodarzy pisma – kolegów El Simone i Potwora. Praca z nimi nad tym numerem była prawdziwą przyjemnością. Faceci są mocni i mają pomysły od których zatrzęsie się jeszcze na łamach. Odrobina cierpliwości a zobaczycie sami”.

Szymon Olesiewicz szefował NEO przez dziesięć numerów, aż do jego zamknięcia na początku 2000 roku (NEO 15 z 3/1999 – NEO 23 z 1/2000). Wkrótce potem opuścił także redakcję Secret Service (SS 66 z 3/1999 – SS 76 z 2/2000) i zniknął z branży gier.