Strona główna » Redaktorzy/autorzy » Piotr Lutostański, [Plexiglass]

Piotr Lutostański, [Plexiglass]


Rok urodzenia: 1978
Praca w pismach: Secret Service (1993-1996)
Stanowisko: redaktor
Inne pseudonimy: Plexi

Piotr [Plexiglass] Lutostański – redaktor prasy o grach, autor tekstów, brydżysta. Pierwszy artykuł opublikował w Secret Service nr 6 z 10/1993, a od kolejnego numeru pojawił się już w stopce redakcyjnej. Opisywał różne gatunki gier, niemniej specjalizował się w grach handlowych, które „[…] wywracał na lewą stronę i nie pozostawiał na nich suchej nitki”, jak żartobliwie opisano w jubileuszowym, 50 numerze Secret Service. Czasopismo opuścił na początku 1996 roku (ostatni tekst w SS 31 z 1/1996), wkrótce rozpoczął studia i nie pojawił się już w żadnym innym periodyku o grach.

Po studiach Piotr Lutostański rozpoczął pracę zawodową. Początkowo pracował jako specjalista w Narodowym Banku Polskim (2003-2005). W latach 2005-2011 był ekonomistą w kieleckiej spółce kapitałowej Columbus Prime. Od września 2011 pełni funkcję Głównego Ekonomisty grupy FTF Columbus (MS Galleon Group). Jest też współautorem publikacji ekonomicznych z zakresu systemu emerytalnego, wydanych przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową / AXA (2010).

Piotr Lutostański jest absolwentem Ekonomii na Uniwersytecie Warszawskim.

Piotr na turnieju brydżowym.

Życiową pasją Piotra Lutostańskiego jest brydż sportowy. Jest Arcymistrzem Międzynarodowym w tej dyscyplinie i członkiem Polskiego Związku Brydża Sportowego. Od lat bierze udział w imprezach, mistrzostwach i turniejach brydżowych zarówno na arenie krajowej, jak i za granicą, osiągając wiele sukcesów (m.in. tytuły Mistrza Polski w różnych kategoriach, Mistrzostwo Świata w kategorii open w World Bridge Series 2022 we Wrocławiu).