Strona główna » Redaktorzy/autorzy » Karol Klepacz, [Reset]

Karol Klepacz, [Reset]


Rok urodzenia: b/d
Praca w pismach: Top Secret (1991-1993), Świat Atari (1992-1994), Atari Magazyn (1993-1994), Gry Komputerowe (1998-2000)
Stanowisko: redaktor
Inne pseudonimy: b/d

Karol [Reset] Klepacz – autor tekstów, redaktor czasopism komputerowych i o grach. Współpracownik Top Secret w latach 1991-1993 (od nr 4 do 15). Publikował zarówno w pierwszym Top Secrecie prowadzonym przez Marcina Przasnyskiego, jak i w drugim – pod redakcją Marcina Borkowskiego. W międzyczasie pisał także do Atari Magazyn i Świata Atari (założonego przez Tomasza Mazura). Pod koniec lat 90-tych współpracował z Grami Komputerowymi wydawnictwa C.G.S. Computer Studio. Nie specjalizował się w konkretnym gatunku gier, choć szczególnie często opisywał symulatory.

Karol Klepacz zmarł 08.02.2000 roku. We wstępniaku do nr 3/00 Gier Komputerowych napisano: „Na koniec, bardzo smutna wiadomość. Zmarł wieloletni współpracownik Gier Komputerowych, Karol Klepacz podpisujący się pseudonimem „Reset”. Był człowiekiem niezwykłym i nietuzinkowym. Dysponował olbrzymią wiedzą i doświadczeniem z zakresu komputerowej rozrywki. Wcześniej jego recenzje ukazywały się w legendarnym już „Top Secret”, a potem „Świat Atari”, „Atari Magazyn” i „Gambler”. Jego nagła i niespodziewana śmierć okryła smutkiem całą redakcję i ukazała nam z całą bezwzględnością kruchość ludzkiego istnienia. Można bowiem uśmiercać setki, a nawet tysiące wirtualnych wojowników, niszczyć całe miasta i populacje, ale zawsze mamy świadomość, że można to wszystko przywrócić do stanu powszedniego, ponownie uruchomiając grę. Niestety życie ludzkie, to nie gra i taka możliwość nie istnieje. Wierzymy jednak, że „Reset” tak naprawdę nie odszedł, a będzie z nami tak długo, jak długo pamięć o nim pozostanie w nas. Cześć jego pamięci!”