Jacek Ilczuk
Rok urodzenia: 1967
Praca w pismach: Świat Gier Komputerowych (1993), Gambler (1993-1999)
Stanowisko: redaktor, webmaster
Inne pseudonimy: b/d
Jacek Ilczuk – autor tekstów, redaktor czasopism o grach komputerowych. Miłośnik szachów i specjalista od strategii. Rozrywką komputerową zainteresował się po ukończeniu szkoły średniej. W 1992 roku przetłumaczył z angielskiego tekst dla Mirosława Domosuda, który właśnie zakładał Świat Gier Komputerowych. Tekst się spodobał i Jacek dołączył do grona współpracowników pisma. Publikował swoje teksty od nr 1/1993 do 7-8/1993. Następnie zdecydował się przejść za Mirosławem Domosudem do Gamblera, gdyż, jak twierdził, w Świecie Gier Komputerowych niemiłosiernie cięto mu teksty. W „piśmie elektronicznych szulerów” zadebiutował już w numerze „zerowym” (12/1993) i pisał przez kolejne 6 lat. Warto zaznaczyć, że Jacek Ilczuk jest jednym z nielicznych (jeśli nie jedynym) współpracowników Gamblera, który był w nim od początku do końca (73 numery). Przez pewien okres zajmował się nie tylko tekstami, ale również stroną WWW – Gambler On-Line.
W jubileuszowym, 50-ty numerze Gamblera (1/1998), Jacek Ilczuk tak został scharakteryzowany: „Stały współpracownik, z wykształcenia pedagog-polonista. W Gamblerze od dawien dawna, nasz wielki strateg. Utrzymuje się z pisania o grach i poświęca im większość swojego czasu. Jacek ma zamiłowanie do hardcorowych strategii, lubi też wszelkie symulatory fantastyczne – pisze o nich równie ciekawie i kompetentnie. Jego opisy nie mają sobie równych pod względem precyzji. Ile razy je czytam, wiem, że przegryzł się przez grę „do spodu” i nie ma ona dla niego żadnych tajemnic. Prawdziwy profesjonalista”. Po upadku Gamblera w 1999 roku nie nawiązał współpracy z żadnym innym growym periodykiem.
Jacek Ilczuk jest absolwentem Wyższej Szkoły Rolniczo-Pedagogicznej w Siedlcach.
Życiową pasją Jacka Ilczuka są szachy, którymi interesuje się od dzieciństwa. Jest członkiem Polskiego Związku Szachowego, mistrzem międzynarodowym w szachach korespondencyjnych i autorem programu szkolenia szachistów V, IV i III kategorii. Wspólnie z Krzysztofem Pańczykiem napisał także książkę o szachach pt. „Wariant klasyczny w Obronie Królewsko-Indyjskiej”.
1993
- Lombard RAC Rally (opis, Gambler nr 1 – 12/1993)
- Special Forces (opis, Gambler nr 1 – 12/1993)