Strona główna » Redaktorzy/autorzy » Grzegorz Brysiewicz, [Psychooo]

Grzegorz Brysiewicz, [Psychooo]


Rok urodzenia: b/d
Praca w pismach: Secret Service (1998-1999), NEO (1999)
Stanowisko: redaktor, sekretarz redakcji (NEO)
Inne pseudonimy: b/d

Grzegorz [Psychooo] Brysiewicz – autor tekstów, redaktor pism o grach. Rozpoczynał w Secret Service pod koniec 1998 roku (SS 63 z 12/1998), a od SS 67 pojawił się w stopce magazynu. Pisywał m.in. do kącika „Star Wars”. Prawie równocześnie zadebiutował w roli sekretarza redakcji w NEO (nr 13 z 2/1999), drugim periodyku ProScript, wydawcy Secret Service. Dwa numery później, po zastąpieniu na stanowisku redaktora naczelnego Rafała [Huntera] Gałeckiego przez Szymona [El Simone] Olesiewicza, zlikwidowano stanowisko sekretarza redakcji. Psychooo kontynuował pracę w magazynie: pisał teksty o grach, przeprowadzał wywiady, prowadził rubrykę listów („Przecieki”). Brał również udział w pracach nad Kompendium 4 (1999). Kilka miesięcy później zakończył współpracę z ProScriptem (ostatnie teksty w NEO nr 17 z 6/1999 oraz Secret Service nr 71 z 9/1999) i opuścił na stałe wydawnictwo i branżę.

Po roku 2000 Grzegorz Brysiewicz pracował w irlandzkich sieciach handlowych (Kane’s Supermarkets Ltd T/a SuperValu Donabate, Oxtron Ltd T/a SuperValu Killester, SuperValu store / Dun Laoghaire). Od listopada 2017 roku pełni funkcję Dyrektora Zarządzającego Taranis Lei Co. Ltd, firmy ulokowanej w Yiwu, Chiny.

Grzegorz Brysiewicz jest fanem gier fabularnych, a w szczególności systemu RPG Cyberpunk 2020. Wraz z innymi miłośnikami gry (Michałem „Vendetą” Tarnowskim, „Exile”, „Tekkdevilem”, Mariuszem „Mackogryfem” Bytrykowskim, „Szeptem”, „Ravenem”) stworzył rozszerzenie do Cyberpunka 2020 pt. Polska 2020, które miało się ukazać w 2005 roku. Niestety, pierwotny wydawca podręcznika – firma Copernicus Corporation, przestała wspierać projekt i książka nie ukazała się na rynku. Kilka wydrukowanych i zbindowanych egzemplarzy rozprowadził nieodpłatnie Klub Miłośników Gier Fabularnych „Cyberszwadron”.

Grzegorz Brysiewicz jest absolwentem Akademii Medycznej w Białymstoku.