Strona główna » Redaktorzy/autorzy » Anna Maria Woźniak, [Victoria]

Anna Maria Woźniak, [Victoria]


Rok urodzenia: 1967
Praca w pismach: Secret Service (1994-1995), Komputer Świat Gry (2000-2002)
Stanowisko: redaktorka
Inne pseudonimy: b/d

Anna Maria [Victoria] Woźniak – redaktorka, autorka tekstów. Od 1987 roku rozpoczęła pracę w prasie, pełniąc funkcje redaktorki, projektantki szaty graficznej i korektorki. Do Secret Service trafiła na początku 1994 roku, będąc jednocześnie pracownikiem miesięcznika „Wiedza i Życie”. W sumie współpracowała z pismem Marcina Przasnyskiego przez 17 numerów (SS 09 z 1/1994 – SS 25 z 6/1995). W jubileuszowym, 50 numerze Secret Service postać Victorii została opisana: „Podówczas pracowała w „Wiedzy i Życiu”, a po godzinach wpadała do nas. Uwielbiała grać w Doom’a, zwłaszcza nocą. Robiła najpaskudniejszą kawę na świecie, która w godzinach porannych wskrzeszała steranych SSowców”.

Po opuszczeniu Secret Service, Anna Maria Woźniak współpracowała z wieloma innymi periodykami, również z branży o grach. Między innymi, w latach 2000-2002 była redaktorem graficznym czasopisma Komputer Świat Gry. Od lat projektuje strony do magazynów i gazet, dokonuje obróbki zdjęć, korekty i redakcji tekstów. W 2014 roku brała udział w pracach nad reaktywowanym Secret Service.

Anna Maria Woźniak jest absolwentką stenotypii z językiem francuskim w Państwowym Studium Stenotypii i Języków Obcych.

Kwartalnik „Tarocista”

Anna Maria Woźniak z zamiłowania jest astrologiem. W 2003 roku na portalu gazeta.pl założyła astrologiczne forum dyskusyjne „Jak na górze, tak na dole”. Od 2008 roku należy do Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego. W maju 2009 roku dołączyła do redakcji kwartalnika „Trygon”, a w sierpniu 2009 roku została redaktor naczelną kwartalnika „Tarocista”. Prowadzi kursy astrologii dla początkujących i zaawansowanych. Zamieszcza artykuły i analizy astrologiczne na swojej stronie Blog Anahelli.