Strona główna » Redaktorzy/autorzy » Wojciech Setlak

Wojciech Setlak


Rok urodzenia: b/d
Praca w pismach: Komputer (1990), Gambler (1993-1999), Komputer Świat GRY (2000-2012), Play (2000-2012), Top Secret (2002-2003)
Stanowisko: redaktor, redaktor naczelny (Gambler), z-ca redaktora naczelnego (Gambler, Komputer Świat GRY, Play, Top Secret), sekretarz redakcji (Komputer Świat GRY, Play)
Inne pseudonimy: b/d

Wojciech Setlak – autor tekstów, scenarzysta, redaktor naczelny i sekretarz redakcji czasopism o grach. W młodości miłośnik komputera Atari ST. Pierwsze teksty publikował na początku lat 90-tych w Komputerze. Po zatrudnieniu w Wydawnictwie LUPUS brał udział w pracach nad nowym tytułem o grach – Gamblerem. Od czasu premiery pisma w grudniu 1993 roku aż do zamknięcia pod koniec 1999 roku, pełnił w zespole Gamblera kluczową rolę, łącznie z funkcją redaktora naczelnego w latach 1995-1996. W jubileuszowym, 50-tym numerze tak został przez Aleksa Uchańskiego opisany: „Zastępca redaktora naczelnego, z wykształcenia prawie biolog. Wojtek jest w Gamblerze od samego początku i od początku jest też jego podporą. Nie można nie docenić wpływu Wojtka na pismo. Jego ciepłym, intelektualnym, ironicznym poczuciem humoru przesiąknęliśmy chyba wszyscy w redakcji. Po moim przyjściu do Gamblera Wojtek przez 1,5 roku był naczelnym pisma. We wrześniu 1996 roku zamieniliśmy się miejscami, co na szczęście ani na jotę nie wpłynęło na stosunki między nami. Wojtek ostatnio mało pisze, a szkoda, bo jest wielkim znawcą gier – zresztą trudno się dziwić, ma największy staż z nas wszystkich, bowiem już w 1990 roku zrecenzował pierwszą grę dla miesięcznika Komputer. Wojtek w Gamblerze prowadzi działy TeTe i Temat Numeru. Jest zapalonym graczem w internetowe Stars!, miał też długi okres fascynacji MUD-ami.”

Po upadku Gamblera Wojciech Setlak podjął pracę w wydawnictwie Axel Springer Polska (obecnie Ringier Axel Springer Polska). Był członkiem redakcji wszystkich polskich magazynów o grach, wydawanych przez Axel Springera. W latach 2000-2012 pracował równolegle w Play’u i Komputer Świat GRY, pełniąc w obu periodykach naprzemiennie funkcje zastępcy redaktora naczelnego i sekretarza redakcji. Ponownie jako zastępca redaktora naczelnego znalazł się w zespole reaktywującym Top Secreta (2002-2003). Eksperyment ten jednak się nie powiódł się i pismo upadło po wydaniu zaledwie czterech numerów. Z wydawnictwa odszedł w 2012 roku.

W 2014 roku Wojciech Setlak rozpoczął pracę w firmie developerskiej 11 bit studios, zajmującej się produkcją, wydawaniem i dystrybucją gier komputerowych. Zaczynał od pisania i edycji angielskich tekstów w usłudze dystrybucji cyfrowej Games Republic. Potem zaczął być angażowany w proces produkcji gier jako scenarzysta. Ma w swoim dorobku pracę przy takich tytułach, jak Anomaly Defenders i This War of Mine.

Wojciech Setlak jest absolwentem Biologii środowiskowej na Uniwersytecie Warszawskim.

Redakcja czasopisma Play, 2000 rok. Górny rząd, pierwszy z prawej: Wojciech Setlak.
1993
  • Armie na stole, (temat numeru, Gambler 0/93 – 12/1993)
  • Stronghold (opis, Gambler 0/93 – 12/1993)