Maciej Wiewiórski, [Wiewiór]

 

Praca w pismach: Top Secret (1992-1995)
Stanowisko: redaktor
Inne pseudonimy: Mr Undefined

Maciej [Wiewiór] Wiewiórski Maciej [Wiewiór] Wiewiórski - programista, grafik, redaktor Top Secret w latach 1992-1995. Z komputerami związany od 2 połowy lat 80-tych, kiedy to kupił Atari 65 XE. Oprócz fascynacji grami, interesował się również programowaniem, a szczególnie grafiką. Z grupą kolegów (m.in. Marcinem [Kaczorem] Baryłką) założył grupę Doomsday Developments (DMDV), która tworzyła zarówno dema (Star Fleet), jak i komercyjne gry: SexVersi i T-34: The Battle, wydane na Atari XL/XE przez Mirage Software.

Okładka gry SexVersi Z Top Secret Maciej Wiewiórski związał się latem 1992 roku, dzięki znajomości z Rafałem [Jetboyem] Piaskiem, który dołączył do "Zepsołu" Marcina [Borka] Borkowskiego po odejściu starego składu. Pierwszy tekst Wiewióra (który początkowo podpisywał się Mr Undefined) pojawił się w TS 11 z 7-8/1992, natomiast sam autor pojawił się w stopce redakcyjnej od numeru 16. W piśmie specjalizował się w opisywaniu gier na "małe" Atari, był również twórcą części grafiki magazynu. Współpracę z Top Secret zakończył latem 1995 roku ze względu na studia.

Po opuszczeniu Top Secret Maciej Wiewiórski rozpoczął pracę w poligrafii (DTP). W kolejnych latach zajmował się projektowaniem stron internetowych, wsparciem IT i administracją sieci komputerowych (In2Loop Polska, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji). Od 2007 roku pracuje w ET Service sp. z o.o. na stanowisku Specjalisty d/s Informatyki.

Marcin Wiewiórski jest absolwentem Uniwesytetu Warszawskiego na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych.

Ciekawostka: Pseudonim "Mr Undefined" został nadany Maciejowi Wiewiórskiemu przez Marcina [Borka] Borkowskiego, tuż po przyjściu do Top Secret. Maciek zapomniał podpisać swój debiutancki tekst jakimkolwiek nickiem, a w tamtym okresie panowała już moda na pseudonimy. W związku z tym Borek na potrzebę chwili wymyślił mu ksywę "Mr Undefined", która dopiero po kilku miesiącach została zmieniona na "Wiewiór".

Spis artykułów:Powrót na stronę główną Powrót do spisu autorów Powrót na górę strony