Piotr Sokołowski, [Sokół]

 

Rok urodzenia: b/d
Praca w pismach: Secret Service (1998-2000), eXtra Gra (2000)
Stanowisko: redaktor
Inne pseudonimy: b/d

 

Piotr [Sokół] Sokołowski Piotr [Sokół] Sokołowski - autor tekstów, grafik, redaktor czasopism o grach i IT. Zaczynał w Secret Service nr 60 z 9/1998 dwoma artykułami o Godzilli i, co ciekawe, były to jego pierwsze i ostatnie teksty na łamach pisma. Podczas ponad dwuletniej współpracy z Secret Service nie pisał, lecz tworzył rysunki i współtworzył szatę graficzną magazynu. Opuścił magazyn pod koniec 2000 roku (ostatni numer z jego udziałem to SS 84 z 11/2000). W międzyczasie brał udział przy tworzeniu grafiki i DTP pierwszego numeru eXtra Gry, wydawanej przez CD Projekt.

Po zakończeniu współpracy z prasą o grach Piotr Sokołowski związał się na stałe z czasopismem CHIP, wydawanym przez Burda Communications. Pełniąc funkcję dyrektora artystycznego, przez lata był twórcą m.in. okładek magazynu. W kwietniu 2017 roku ukazał się ostatni numer pisma, które zdecydowano zamknąć z przyczyn ekonomicznych. Również portal Chip.pl miał zakończyć działalność. Grupa dziennikarzy CHIP-a, z Piotrem Sokołowskim w składzie, odkupiła prawa do wydawania serwisu i zdecydowała się kontynuować jego działalność.
Piotr Sokołowski współpracuje również z serwisem Dama Gier - stroną "dla graczy i geeków", założonym w marcu 2017 roku.

  

Spis artykułów:

1998
Godzilla: nowe wcielenie gumiaka (recenzja filmu, Secret Service nr 60 - 9/1998)
Historia pewnego samca (artykuł, Secret Service nr 60 - 9/1998)Powrót na stronę główną Powrót do spisu autorów Powrót na górę strony